1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. KEY Ödemelerini netten öğrenmek mümkün olamadı.
KEY Ödemelerini netten öğrenmek mümkün olamadı.

KEY Ödemelerini netten öğrenmek mümkün olamadı.

8.5 milyon hak sahibini ilgilendiren Konut Edindirme Yardımı ile ilgili bilgilere erişilemiyor. Bugün ödenmeye başlanan KEY’le ilgili Resmi Gazete ve keyodemeleri.com adresine şu ana kadar ulaşılamadı

A+A-

Konut Edindirme Yardımı’yla (KEY) ilgili bilgilere internetten ulaşmak mümkün olamadı. “Dünya rekoru” kırarak tarihinde ilk kez 158 bin sayfadan fazla basılan Resmi Gazete, maliyeti yaklaşık 562 YTL olduğu için hak sahipleri ancak bankaya giderek alacaklarını öğrenebilecekler. Ziraat Bankası yetkilileri ödemelerde sorun yaşanmadığını, bankalarda önemli bir yığılma olmadığını belirtiyor.

Sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel "İTİRAZ SÜRESİ 3 AYDIR"

 KEY alacağı olanları uyardı: “Listeler Pazar günü Resmi Gazete’de yayımlandı. Hak sahiplerinin itiraz için 3 aylık süresi var. Pazar gününden itibaren üç ay içinde, listelere bakıp, rakamlar kendi beklentileri doğrultusunda değilse itiraz etmeleri gerekiyor. Üç ay içinde itiraz etmezlerse itiraz haklarına kaybederler”. Kızılot ise, “Ben kendime de bakamadım. İnternette ne Resmi Gazete, ne de KEY’le ilgili keyodemeleri.com açılmıyor. Herhalde bir önlem alacaklardır. 20 YTL alacağı olan birisi bu parayla 562 YTL’ye satılan Resmi Gazete’yi doğal olarak almaz, alsa da kaç adam boyundaki Resmi Gazete’yi okuyamaz” dedi.

SAHTE KEY SİTELERİ ENFLASYONU YAŞANIYOR

Key ödmelerinin TC kimlik no ile web sitelerinden duyurulmasının ardından, web'de key sözcüğü ile ilgili bir sürü net siteleri açıldı. bu Sitelere giren kullanıcıları bir türlü arama ve sorgulama bölümünü bulamamaları ve habire sitelerin kullanıcıları sağa sola yönlendirmeleri bu sitelere girenleri çileden çıkardı. Sitemize başvuran bir çok kullanıcımıza bu konuyla ilgili bilgi vermeye çalıştık. KEY ÖDEMELERİNİN SADECE www.keyodemeleri.com SİTESİNDEN BAKILABİLECEKTİ. ANCAK bu sitede açıklanacağı duyurulan key hesaplarını bir türlü siteye veremeyen site yetkilileri key sahiplerini adeta çileden çıkardılar. Şu an itibariyle bu site halen açılamıyor ya da açılsa bile,  Aşırı yoğuktan dolayı sitede inanılmaz bir yoğunluk yaşanıyor.