1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kesk, tis taleplerini açıkladı
Kesk, tis taleplerini açıkladı

Kesk, tis taleplerini açıkladı

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), 1 Ağustos'ta başlayacak ve 2014-2015 yıllarını kapsayacak olan Toplu İş Sözleşmesi taleplerini duyurdu.

A+A-

 Eğitim Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, 1 Ağustos tarihinde başlayacak olan Toplu İş sözleşmelerine ilişkin şu açıklamada bulundu:

"2014 yılı için temel maaş 2 bin 340 TL'ye yükseltilmelidir, 2015 yılı için ise bu rakama 2014 yılı Ocak ayında gerçekleşen enflasyon ve büyüme rakamı eklenmelidir. Tüm çalışanlara güvenceli iş ve ücret güvencesi sağlanmalı bin parçaya bölünen istihdam biçimleri kaldırılmalı, performansa göre ücretlendirmeye son verilmeli, Kamu Emekçileri arasında haksızlığı, adaletsizliği iliklerine kadar yaşayan 4/C'liler, isteklerine bağlı olarak işçi ya da 4/A kadrosuna geçirilmelidir. Tüm illerde sokağa çıkacağız, taleplere olumlu yanıt verilmemesi durumunda ise, 20 Ağustos tarihinde İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Trabzon ilerinde 5 gün sürecek eylem gerçekleştirilecektir. 25 Ağustos tarihinde ise Ankara'da merkezi eyleme katılacağız. Sendikalı olsun olmasın, tüm kamu emekçilerini mücadeleyi büyütmeye ve geleceğimize sahip çıkmaya çağırıyoruz."

HABERE YORUM KAT