1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kesinti kepenk indirdi!
Kesinti kepenk indirdi!

Kesinti kepenk indirdi!

Diyarbakır'da elektrikleri sık sık kesildiği için iş yapamaz hale gelen esnaf artık çareyi dükkanlarını kapatmakta buldu.

A+A-
Diyarbakır'da havaların soğumasıyla birlikte sık sık elektriklerin kesilmesi, esnafı vurdu. Kent merkezinde bazı günlerde 3 saat süren kesintiler sırasında jeneratörü olmayan esnaf, lüks, mum ve fener ile işyerlerini aydınlatmaya çalışıyor. Akşam saatlerine denk gelen kesintiler yüzünden işyerlerini erken kapatmak zorunda kaldıklarını anlatan esnaf, bu duruma çözüm bulunmasını istedi.
 
Çoğu zaman elektrik kesintileri yüzünden siftah bile yapamayan esnaf , bunu için Dedaş yetkilileri ile görüştüklerini, ancak yetkililerin kendilerine, "Parça yok, malzeme yok. Ne yapalım dükkanınızı kapatın" dediğini ileri sürdüler.
 
ÜNLÜ MARKALAR KEPENK İNDİRDİ
 
Kentin en hareketli semti olan Ofis'te bazı iş yerlerinin elektrik kesintilerinden dolayı kepenk indirmesi dikkat çekiyor. Bunlar arasında dünyaca ünlü markaların satıldığı giyim mağazaları da var. Yüzlerce esnafın kesintilerden dolayı büyük maddi zarara uğradığı, bir çok esnafın iflas ettiği ifade edilirken, bu soruna çözüm üretilmemesi halinde yakında dev bir işsizlik dalgası oluşacağından endişe ediliyor.

HABERE YORUM KAT