1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kesiciler: Diyarbakır’a herkesin gelmesini temenni ederim
Kesiciler: Diyarbakır’a herkesin gelmesini temenni ederim

Kesiciler: Diyarbakır’a herkesin gelmesini temenni ederim

Türkiye Kadınlar Basketbol ikinci Ligi’nde mücadele eden Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı sezonun son maçını Bursa Zeytin ve Gençlik Basketbol Takımı ile oynadı.

A+A-

Kadınlar Basketbol 2’ci Ligi’nde mücadele veren Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takımı ile Bursa Zeytin ve Gençlik Basketbol Takımı, Ziya Gökalp Spor Salon’unda karşı karşıya geldi.

Sezonun son maçı olması nedeniyle kıyasıya yapılan maç dostluk temelinde bitti. Ligin genel değerlendirmesini yapan Bağlar Belediyesi Kadın Basketbol Takım Antrenörü Ramazan Deniz, gerçekleştirdikleri son maçla bir sezonu daha geri de bıraktıklarını söyledi. Kendi öz güçleriyle alt yapıda yetiştirdikleri sporcular ile çok güçlü takımlarla mücadele ettiklerini dile getiren Deniz, “Bizden kat be kat güçlü olan ve kat be kat maddi imkânlara sahip olan takımlara karşı elimizden gelen en iyisini yapmaya çalıştık” dedi.


‘Kızlarımız sonuna kadar mücadele ettiler’


Alt yapıda yetişen sporcularının 1999-2000 doğumlu olmasına rağmen kendilerinden yaşça büyük sporcularla karşı karşıya geldiklerini belirten Deniz, son maçlarının ise dostluk havasında bittiğini söyledi. Sezon genelinde istedikleri başarıyı yakalayamadıklarını da ifade eden Deniz, sporcularının geleceği açısından ön fikir, ön izlenimler kazandıklarını bildirdi.  


Deniz konuşmasının devamında şunları söyledi: “Elimizden geldiği kadar Bağlar Belediyesi kadın takımı olarak Diyarbakır’ı, en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyoruz. İki yüz, yedi yüz milyarlık ve bir trilyonluk bütçesi olan takımlarla mücadele ettik. Kızlarımız yürekleriyle sonuna kadar mücadele ettiler. Bu sezonda yaşadıklarımızdan dolayı asla geri adım atmadan, önümüze bakarak, geleceğe yatırım yaparak önümüzdeki yıllarda daha güçlü girmeyi düşünüyoruz. Kadın basketbol takımımızı daha iyi yerlere getireceğimize inanıyoruz.Alt yapımızın güçlendirilmesi ile öz kaynaklarımızla ve gelecekte yetiştireceğimiz kızlarımızla verilen desteklerle daha iyi yerlere geleceğiz. Bütün sporseverlere, arkamızda duran ve bizi her şekilde destekleyen başkan ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.” 


Kesiciler: Bizim grubumuzda beş takım vardı, hiçbir takım buraya maç yapmaya gelmedi


Deniz’in ardından konuşan Bursa Zeytin ve Gençlik adına Genel Menajeri Serdar Kesiciler de Diyarbakır yönetim ve taraftarlarının kendilerine yönelik yaklaşımlarını şu sözlerle dile getirdi: “Türkiye Kadınlar Basketbol ikinci Ligi play off maçımızı Diyarbakır maçıyla noktaladık. Diyarbakır Bağlar Belediyesi’ne çok çok teşekkür ediyoruz. Diyarbakır’da çok güzel ağırlandık. Her ne kadar bizim grubumuzda 5 takım olsa da ve hiçbir takım buraya maç yapmaya gelmedi. Ama biz sonuçta geldik, gayet güzel karşılandık ve ağırlandık. Hiçbir sıkıntı yaşamadan maçımızı oynadık.  Grup başkanına, seyirciye ve halka çok teşekkür ediyoruz. Herkesin buraya gelmesini temenni ederim ben. Huzurunuzda Diyarbakır halkına, kulüp başkanına ve oyunculara çok teşekkür ederim.” 

 

HABERE YORUM KAT