1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kentimizi ve markalarımızı tanıyalım çalışması
Kentimizi ve markalarımızı tanıyalım çalışması

Kentimizi ve markalarımızı tanıyalım çalışması

DİYARBAKIR– Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, çözüm sürecinden umutlu olduklarını, barışın ulaşılabilir bir hedef haline geldiğini söyledi.

A+A-

Diyarbakır Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİSİAD) tarafından yürütülen “Kentimizi ve Markalarımızı Tanıyalım” çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile iş adamları Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu.

Programa Anlı, DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Koyuncu ve iş adamları katıldı.

Organize Sanayi Bölgesi'ndeki incelemenin ardından konuşan Anlı, çözüm sürecine değindi. Barış ve çözüm sürecinin olumlu yansımalarının görüldüğünü kaydeden Anlı, süreci sonuna kadar destekleyerek kalıcı ve nihai çözüme ulaşmasının herkesin boynunun borcu olduğunu vurguladı.

Süreçten umutlu olduklarını anlatan Anlı, “Politik telkinlerimiz farklı olabilir ama nihayetinde bu coğrafyada barış hepimizin ortak ve vazgeçilmez talebidir. Çözüm sürecinden umutluyuz. Nihayet bugün barış ulaşılabilir bir hedef haline geldi” dedi.

Anlı, Diyarbakır'da bir süre önce AK Parti tarafından düzenlenen “Gelişen Türkiye İçin, Yeni Türkiye'nin Açılan Kilidi: Çözüm Süreci” çalıştayını irade beyanı olarak kabul ettiklerini ve hükümetin bu konuda Diyarbakır'da etkinlik yapmasının önemli olduğunu belirtti.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak'ın petrolle ilgili sözlerine atıfta bulunun Anlı, “Petrolden pay meselesini böyle ara sıra bir zıplatmak lazım, çünkü gerçekten ağlamayana süt verilmiyor. Herkese eşit, tarafsız ve objektif yaklaşımı önemsiyoruz” diye konuştu.

DİSİAD Başkanı Baysal ise kentteki ekonomik gelişmelere değinerek, Diyarbakır'da üretim yapıp istihdamı arttırma imkanları bulunduğunu, şehirde son dönemde artan turist sayesinde ekonominin canlandığını kaydetti.

Koyuncu ise sanayinin Diyarbakır'da önemli bir sektör olmaya aday olduğunu vurgulayarak, organize ve imalat sanayinin altyapısının güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Ortadoğu coğrafyası için Diyarbakır'ın önemli olduğunu dile getiren Koyuncu, sanayinin gelişmesiyle ekonominin canlanacağını ve işsizlik sorununun ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT