1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kent Ormanı’nın peşkeş çekilmesine itiraz
Kent Ormanı’nın peşkeş çekilmesine itiraz

Kent Ormanı’nın peşkeş çekilmesine itiraz

Diyarbakır Kent Konseyi, Amed Ekoloji Meclisi bileşenleri ve sivil toplum örgütleri, Kent Ormanı'nın jandarmaya peşkeş çekilmesine itirazda bulunmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün önünde eylem yaptı.

A+A-

Diyarbakır Kent Konseyi, Amed Ekoloji Meclisi bileşenleri ve sivil toplum örgütleri, Kent Ormanı'nın askeriyeye peşkeş çekilmesine itirazda bulunmak için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün önünde bir basın açıklaması yaptı. Eylemde, "Kent Ormanı ciğerimizdir, ciğerimizi dağlayanlar Ankara'da oturanlardır" pankartı açıldı. Kurumlar adına açıklama yapan Amed Ekoloji Meclisi Eşsözcüsü Özgür Köroğlu, Kent Ormanı'nın askeriyeye peşkeş çekilmesine itirazda bulunmak için dilekçe vereceklerini belirtti.

İnsanların betona hapsedildiğini belirten Köroğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın görevinin kentlerde yeşil alan oluşturmak ve kentlere ormanlık alan kazandırmak olmasına rağmen bunun aksine, kentte bulunan yeşil alanları yok ettiğini aktardı. Köroğlu, konuya itiraz etmek için, tüm yurttaşların 6 Aralık'a kadar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bireysel olarak başvuruda bulanabileceklerini söyledi.

 

Verilen dilekçede, verilen kararın kentin gelişimini etkileyeceği, kentin hava koridorunu engelleyeceği ve kentin askeri alana ihtiyacı olmadığı için, plan değişikliğine itirazda bulundukları ifadeleri yer aldı. Açıklamanın ardından yurttaşlar, dilekçelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne verdi.

HABERE YORUM KAT