1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kent Ormanı'na saldırı
Kent Ormanı'na saldırı

Kent Ormanı'na saldırı

Kayapınar Belediyesi tarafından kente kazandırılan 1200 dönümlük alana sahip Kent Orman'da dikilen 143 ağaç kimliği belirsiz kişiler tarafından söküldü.

A+A-
Belediye tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır halkıyla birlikte Kent Ormanını bu kentte kazandırılmasına hiçbir göçün engel olunmayacağı belirtildi.
 
Kayapınar Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve ağaç dikilen Mahabat Bulvarı'ndan başlayıp 50 metrelik yola kadar olan alan 1200 dönümlük Kent Orman alanında dikilen 143 ağaç kimliği belirsiz kişiler tarafından kırılarak yerinden söküldü. Geçen yıl Aralık ayında dikelen 5-6 yaşlarındaki ağaçların tahrip edilmesi belediye tarafından yapılan yazılı açıklamayla kınandı.
 
Kayapınar Belediyesi tarafından yapılan yazıla açıklamada, " Kayapınar Kent Ormanı'nda 2012 yılında başlatılan çalışmalarımız belirli bir program çerçevesinde sürdürülmektedir. 2014 yılında 3.500 ağaç dikimi gerçekleştirildi. Bunun 143 tanesi bazı kişi veya çevreler tarafından kasıtlı olarak kırıldığını görmekteyiz. Ağaç katliamını gerçekleştirenlerin de halkın vicdanında mahkûm olacaklarını unutmamalıdırlar Bu ağaçlarımızı keserek, katlederek belediyemizin çalışmalarını engellediklerini sananlar bilsin ki,   ağaçlandırma çalışmalarımızı daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz. Ağaç katliamlarını gerçekleştirenleri de kınıyoruz " denildi.
 
Daha çok ağaç dikeceğiz
 
Açıklamada ağaçlandırma çalışmalarının devam edeceğine dikkat çekilerek, “ Mart ayında Diyarbakır halkıyla Kent Ormanı'nın geri kalan bölümlerinde de ağaçlandırma çalışmalarını yürüteceğiz. DTK'nın her kentte bir orman oluşturulması kararını hayatta geçireceğiz. Ağaç katliamlarıyla kendilerine tarla, arsa veya daha başka alanlar yaratmak isteyenlere Diyarbakır halkı gereken yanıtı verecektir. Diyarbakır halkıyla birlikte kent Ormanını bu kentte kazandırmaya kararlıyız " belirlemesi yapıldı.
 

HABERE YORUM KAT