1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kent ormanı'na 9 bin ağaç dikilecek
Kent ormanı'na 9 bin ağaç dikilecek

Kent ormanı'na 9 bin ağaç dikilecek

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın merkez Kayapınar İlçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bin 200 dönümlük Kent Ormanı'nın 400 dönümlük alanına, ilk etapta 9 bin ağaç dikecek.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kent Orman'ında ağaç dikimine başladı. Bin 200 dönümlük alana sahip Kent Orman'da ağaç dikimi başlatan belediye, ilk etapta 400 dönümlük alana 9 bin ağaç dikecek. Çalışmalar hakkında bilgi veren Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aydın Bolkan, Kent Orman'ın beş yıllık bir çalışma programı sonucu halka hizmet vereceğini söyledi. Bolkan, "Belediyemizin kente kazandırdığı Kent Ormanı bin 200 dönümlük bir alan sahip.

Mahabat Bulvarı'ndan başlayıp 50 metrelik yola kadar olan alandaki alana ilk fidanları yazın bölgemizde okullarda okuyan öğrencilerin katılımıyla ilk fidanları dikmiştik. Bu yıl içinde 400 dönümlük alanda ağaç ve fidan dikimine başladık. İlk etap çalışmasında kent ormanına 9 bin ağaç dikimi yapılacaktır. Beş yıllık bir zaman zarfından tüm bölge ağaçlandırılacaktır. Bu bölge kentin için yeni bir yeşil alan olacak ve şehirde yaşayanların yeşil bir alanda zaman geçirecekleri büyük bir alan olacaktır" dedi.