1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Kent Meydanı yapımında sona gelindi
Kent Meydanı yapımında sona gelindi

Kent Meydanı yapımında sona gelindi

Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 bin 500 metrekare alan üzerinde inşa edilen Kent Meydanı’nın yapım çalışmalarında sona gelindi.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından merkez Artuklu ilçesinde yapılan Kent Meydanı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Mardin’e estetik ve modern bir görünüm kazandıracak olan Kent Meydanı, 16 bin 500 metre kare alan üzerinde inşa ediliyor.

Proje kapsamında yapısal ve bitkisel peyzaj alan çalışmalarında sona gelinirken, kadınların ürettiği ürünlerin satışı için 2 bin metrekarelik pazar alanı oluşturuldu. Ayrıca 320 metre uzunluğunda Karayolu Parkı ve Kent Meydanı’nı birbirine bağlayan yürüyüş parkuru yapıldı.  Kent Meydanı’nda yapısal peyzaj kapsamında 475 metrekarelik kuru havuz, 27 metre uzunluğunda 3 metre yüksekliğinde su perdesi pazar alanına konumlandırıldı.  

Kent Meydanı’na 75 adet oturma parkı, 30 adet çöp kutusu, 10 adet geri dönüşüm kutusu ve 20 adet çatılı piknik masası yerleştirildi. Bitkisel peyzaj kapsamında ise 145 adet çeşitli ibreli ve yaprak döken ağaç dikimi yapılırken, 4 bin adet ise çeşitli çalış türleri kullanıldı.