1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kent Konservatuvarı yıl sonu etkinlikleri sona erdi
Kent Konservatuvarı yıl sonu etkinlikleri sona erdi

Kent Konservatuvarı yıl sonu etkinlikleri sona erdi

Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuvarı ve Cegerxwîn Akademisi’nin üç gün süren yıl sonu etkinlikleri öğrencilerin verdiği konserle sona erdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı Aram Tigran Kent Konservatuvarı ve Cegerxwîn Akademisi’nin 28 Haziran’da başlayan yıl sonu etkinlikleri dün öğrencilerin verdiği konserle sona erdi.

Üç gün süren etkinliklerde, tiyatro, sergi, konser ve halk oyunları gösterileri yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro ve Sergi Salonu ile Cegerxwîn Kültür Merkezi salonlarının kullanıldığı etkinliklere halk büyük ilgi gösterdi. 

Tiyatro sporu yapıldı

Akademi ve konservatuvar öğrencileri, DBŞT oyuncuları Elvan Koçer ve M.Emin Yalçınkaya tarafından verilen eğitim çalışması sonucunda tiyatro sporu ile sahne aldı. Doğaçlama performans sergileyen oyuncu adayları izleyiciden alkış aldı. Oyunun ardından oyuncuları çiçek vererek kutlayan Kültür ve Sanat Daire Başkanı Cevahir Sadak Düzgün, öğrencilere başarılar diledi.

Atölyelerden mezun olan öğrenciler sahne aldı

Etkinliğin son günü Aram Tigran Kent Orkestrası, kadın korosu ve def atölyesinde mezun olan öğrenciler sahne aldı. Etkinliklerin bu yıl ki onur konuğu olan Cizîra Botan dengbêjleri, salondaki yoğunluk nedeniyle izleyici tarafından ayakta izlendi.

Yaz aylarında da kurslar devam edecek

Yaz aylarında da çalışmalarını sürdürecek olan Aram Tigran Kent Konservatuvarı’nda 5 yaş üzeri çocuklar için yaz kurslarında keman, bağlama, ritim ve resim dersleri verilecek. Kurslardan faydalanmak isteyenlerin 1-15 Temmuz tarihleri arasında konservatuvara başvurabileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT