1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kent Bostanı'na ikinci fideler ekildi
Kent Bostanı'na ikinci fideler ekildi

Kent Bostanı'na ikinci fideler ekildi

Diyarbakır Ekoloji Meclisi, Kent Bostanı Projesi kapsamında ikinci ekimi yaptı. Kadınlar öncülüğünde şittiller toprağa ekildi.

A+A-

Diyarbakır Ekoloji Meclisi'nin öncülüğünde başlatılan Kent Bostanı Projesi Yenişehir'de kadınlar öncülüğünde toprakla buluştu. Projeye Yenişehir Halk Meclisi ve çok sayıda yurttaş destek verdi. Şittiller, Şiyar Baran Kent Bostanı alanına ekildi. Şittil ekiminde kadınlar ve çocukların ilgisi ise yoğundu.
 
Ekoloji Meclisi Tohum, Tarım ve Gıda Komisyonu üyesi Erkan Özgen, kentlerin her yerinde tüm sitelerin kendi bahçelerinde bostanlarını oluşturmaya yönelik çalışma yürütülmesi gerektiğini söyledi. Özgen, “Bu projeyi de kadınlar öncülüğünde başlatıyoruz. Burada da bir ilgi var insanlar gerçekten toprakla buluşmayı, şittilleri toprakla buluşturmayı kendileri de bir hassasiyetle yaklaştıklarını görmek durumundayız. Bu bizim kendi insanlığımızı ve gerçekliğimizi var ediyor” dedi.
 
Yapılan çalışmayı diğer ilçelerde de gerçekleştireceklerini belirten Özgen, Amed'in çeşitli ilçelerinden ve köylerinden tohumlar topladıklarını, onları farklı ilçelerde toprakla buluşturacaklarını ifade etti.

 

(Baver Değer)

HABERE YORUM KAT