1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kendi enerjisini kendisi üretecek
Kendi enerjisini kendisi üretecek

Kendi enerjisini kendisi üretecek

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde kendi enerjisini üretebilecek yeni ilçe otogarının yapımı için hazırlanan projede sona gelindiği belirtildi.

A+A-
Diyarbakır'ın Ergani ilçesi yeni otogarına kavuşuyor. Geçtiğimiz günlerde proje için Ankara'dan gelen teknik heyetin gerekli incelemelerinin ardından İller Bankası'ndan da gerekli onaylar alındığı belirtildi.
 
73 bin metrekare alan üzerinde yapılacak olan otogar birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Birçok sosyal imkanı barındıracak olan projede, araç bakım atölyesi, aile parkı, yemekhane, mescit 60 adet peron, lokantalar, kafeteryalar, kıraathaneler, soyunma odaları ve duş kabinleri gibi sosyal mekanlar yer aldığı bildirildi. Enerji ihtiyacını kendisi üretebilecek olan otogardan elde edilecek olan fazla enerjinin de maddi kaynağa dönüştürerek satabileceği belirtildi. Projenin, İller Bankası tarafından ihaleye açılmasıyla birlikte hayata geçirileceğini belirten Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın, halka verilen sözü yerine getirmek için büyük bir çaba içerinde olduklarını kaydetti.
 
Başkan Yalçın, “Projemizin kısa bir sürede hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yaptık. Emeklerimizin karşılığını da bir bir alıyoruz. Gerekli onayları da aldık. Birçok projemizle birlikte halkımızın karşısına çıkacağız. Biz bunun gururu içerisindeyiz. Heyecanla yapım aşamasını bekliyoruz. Bu proje, modern bir Ergani'ye yakışır olacaktır. Umuyoruz ki halkımız da çok beğenecektir. Bu proje çok anlamlıdır. Sadece şehirlerarası terminal olmasının yanı sıra birçok hizmeti de barındırıyor. Bu otogarımız enerjisini kendisi üretebilecek. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.
 
(SK-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT