1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kenan Evren isminin kaldırılması için imza kampanyası
Kenan Evren isminin kaldırılması için imza kampanyası

Kenan Evren isminin kaldırılması için imza kampanyası

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde bulunan İstasyon Mahallesi sakinleri, mahallede bulunan Kenan Evren İlkokulu'nun isminin değiştirilmesi için imza kampanyası başlatarak Kaymakamlığa başvuruda bulundu.

A+A-

İstasyon Mahalle Muhtarı Mustafa Güzel öncülüğünde başlatılan imza kampanyasında mahalle sakinleri Kenan Evren isminin kaldırılması için hazırlanan dilekçelere imza atarak katılırken, Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) ilçe temsilciliği de başlatılan imza kampanyasına destek verdi. Kampanyayı başlatan Mahalle Muhtarı Mustafa Güzel, 1980 askeri darbesinin mimarı Kenan Evren'in isminin kaldırılması için imza kampanyası başlattıklarını söyledi.

Güzel, "Tarihimizin en kara dönemlerini yaşatan Kenen Evren'in isminin okullardan ve ismi verilen tüm yerlerden kaldırılmasını istiyoruz. Bizler, İstasyon Mahallesi sakinleri olarak, mahallemizde bulunan ilköğretim okuluna verilen Kenan Evren isminin kaldırılması için üzerimize düşen görevi yaparak imza kampanyası başlattık. Okulumuzun isminin 'Barış' olarak değiştirilmesini istiyoruz. Bu bağlamda topladığımız imzaları İlçe Kaymakamlığımıza sunduk, gereğinin yapılmasını istiyoruz" dedi. Kenan Evren İsminin kaldırılması için başlatılan imza kampanyasına destek veren Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcisi Cihan Çuçi ise, "Demokrasiyi rafa kaldırarak işlemez hale getiren, halkımızın iradesini hiçe sayanların isimleri okul, cadde ve sokaklardan kaldırılmalı, darbecilerin isimleri milletimizin hafızasından silinmelidir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT