1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kazım Kanat Son Yolculuğuna uğurlandı
Kazım Kanat Son Yolculuğuna uğurlandı

Kazım Kanat Son Yolculuğuna uğurlandı

Türk spor basınının önceki gün vefat eden duayen isimlerinden Kazım Kanat, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Kazım Kanat için, Sabah Gazetesi, Beşiktaş Kulübü ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) ayrı ayrı tören düzenlendi.

A+A-

Türk spor basınının önceki gün vefat eden duayen isimlerinden Kazım Kanat, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Kazım Kanat için, Sabah Gazetesi, Beşiktaş Kulübü ve Türkiye Spor Yazarları Derneği'nde (TSYD) ayrı ayrı tören düzenlendi.

Kanat'ın naaşı ilk olarak, çalıştığı Sabah Gazetesi önüne getirildi. Burada yapılan törene Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan, gazete çalışanları ve ailesi katıldı. Törende Babahan bir konuşma yaptı. Kanat'ın cenazesi daha sonra, genel kurul üyesi olduğu Beşiktaş Kulübü'nün Akaretler'deki binasının önüne getirildi. Buradaki törene Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, siyah-beyazlı yöneticiler, Beşiktaş Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcular Delgado, Nobre, İbrahim Toraman ve İbrahim Üzülmez, Divan Kurulu üyeleri, kulüp çalışanları, gazeteciler ve Beşiktaş'ın Çarşı taraftar grubunun temsilcileri katıldı.

Kazım Kanat'ın cenazesi son olarak, üyesi olduğu Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki tesislerine getirildi. Buradaki törene Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, Eski Demokrat Parti Başkanı Mehmet Ağar, TSYD Başkanı Esat Yılmaer, teknik direktörler Mustafa Denizli, Yılmaz Vural, eski futbolcular, gazeteciler, spor yazarları, ailesi ve yakınları katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, bazı yöneticilerle birlikte Kanat'ın naaşı tesislerden ayrılırken tören yerine geldi. Özgener, Kanat'ın eşi ve oğluna başsağlığı diledi.  Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Futbol Federasyonu Başkanı Özgener de, başkanlığa seçildikten sonra ilk görüşmek istediği insanlardan birisinin Kazım Kanat olduğunu ifade ederek, ''Ama ömrü yetmedi. Yazılarından çok şey öğrendiğimiz biriydi. Duruşu, dürüst yazıları ve kişiliğiyle çok şey öğretti'' diye konuştu.

Kanat'ın naaşı törenin ardından cenaze namazı için omuzlarda taşınarak TSYD'nin yakınındaki Levent Camii'ne getirildi. Kazım Kanat'ın cenazesi, burada öğleyin kılınan cenaze namazının ardından, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cenaze namazına Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, spor, basın, iş ve sanat dünyasından birçok ismin yanı sıra, Kazım Kanat'ın ailesi ve yakınları katıldı.

Cenaze namazı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Kazım Kanat'ın son günlerini mutlu geçirdiğini belirterek, ''Çok mutluydu. Bazen böyle oluyor. Yazık oldu. Böyle şeylerin zamanı yok. Takdiri ilahi'' dedi.