1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayyum yönetiminden önemli açıklama
Kayyum yönetiminden önemli açıklama

Kayyum yönetiminden önemli açıklama

Diyarbakırspor kayyun yönetiminden önemli açıklama.

A+A-

BASINA VE SPOR KAMUOYUNA,

Bilindiği üzere Diyarbakırspor son on yılda iki şampiyonluk görse de yaşadığımız şu günlerden de anlaşıldığı gibi en zor günlerini de yaşadı yaşıyor denebilir. Son 4 yılda Çetin Sümer ile başlayan çöküş Nurullah Edemen ile devam etti. Tarihinde büyük övgüyle bahsedilen 3. Ligden 2. Lige, 2. Ligden 1. Lige çıkışı tersine döndü ve 2 kez kayyuma kaldı. Bütün bunların tabii ki birçok nedeni olabilir. Ama bizce asıl en önemli neden genelde ve yerelde iktidar olan AK Parti ve BDP'nin Diyarbakırspor'u gözden çıkarmasıdır, siyasete kurban götürmesidir.

Yöneticiler Tarafından iyi yönetilmemesi, tesis ve alt yapıya önem verilmemesi, düzenli gelir kaynaklarının sağlanamaması da madalyonun öbür yüzüdür.

Kendi kayyum yönetimimize dönecek olursak, en zor günlerini yaşayan Diyarbakırspor cami avlusuna bırakılmış, ölmek üzere iken kulüp kapanmasın diye sulh mahkemesinden almışız. Teknik ekibi yenileyerek çok kötü durumunu puanlar alarak, iaşe sağlayarak, devre arası kampa göndererek, antrenman, kamp malzemelerinin tümünü alarak iyi ve umutlu bir ikinci yarıya başlamak istedik. Bir mucizeye de kalsa ligde kalma umudumuzu taşıdık. Transfer yasağının kaldırılması bir rüya da olsa basın dile getiriyor diye biz de dile getirmek zorunda kaldık. Ama esas amacımız Diyarbakırspor'u bir gün daha fala yaşatmak, önce 2. ligde, olmuyorsa 3. ligde borçlarından arındırıp ligde tutmaktı! Bunun içinde sezon sonuna kadar gerekli olan 300–500 bin tl'yi temin etmekti. Tüm istişarelere rağmen yol bulamadığımızdan İstanbul ve Ankara'da gece yapma fikrini ortaya atmak zorunda kaldık. Onlar da malumunuz iyi geçmedi. Başbakandan, Bülent Arınç, Mehdi Eker'den tutun birçok milletvekillerine, iş adamlarından, eski başkan ve yöneticilere kadar, İstanbul Valisi H. Avni Mutlu'dan, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'a, Belediye Başkanımız Osman Baydemir'e kadar gerekli ilgiyi göremedik diyebiliriz. Bu ilgisizlik Diyarbakırspor'a ilgisizliktir, Diyarbakır'a ilgisizliktir. Bu vahim durumu eleştiriyor ve protesto ediyoruz.

  Bunun yanında bize ve Diyarbakırspor'a sosyal medyadan “#DayanDiyarbakırspor” etiketiyle destek olan herkese, Galatasay-MP Antalya Spor maçından önce tribüne astığı 'Dayan DiyarbakırSPOR KARDEŞLİKTİR' pankartıyla yanımızda olan ultrAslan taraftar grubuna, dostluklarını ve sıcaklıklarını hissettiren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e, yardımcısı M. Ali Tüy'e, Altındağlar Ailesine, Akçadağlar Ailesine, Eski Başkan Ali Kahraman'a, Raif Türk'e, Şahin Ceylan'a, Eski Yönetici Ankara Gold Oteli Sahibi Aydın Doğan'a, İstanbul City Wall Otel Sahibi Hazni Aydın'a, Affan Şirketi Sahibi Şeyhmus Özcan'a, İsem Spor Sahibi Necat Yıldırım'a, İsa Göçmen'e, Antalya Kemer Şato Prestij Sahibi Nurettin Değer'e, Bursa Gold Oteller Zinciri sahibi Şeref Güler'e, İzmir Concord Otel Sahibi Süleyman Görkem ve Şeyhmus İlgin'e İstanbul Otogar yöneticisi Olcay Arpa ve Vahap Ortaç'a, Mevlüt İlgin'e, İzmir'de Lastik Ali'ye, İzmir Diyarbakırlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mehmet Saran'a, Ora Lahmacuncular Zinciri Sahibi Taner Nergiz'e, Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Serdar Aktop'a, Diyarbakır BİZİM AVM Zinciri Yönetimine emek ve büyük katkılarından dolayı, ilgilerinden dolayı şükranlarımızı iletir, saygılarımızı sunarız.

KONGRE 27 ŞUBAT'TA
Bunlar dışında bildiğiniz gibi kayyum yönetimlerinin asli görevlerinden biri de kulübü kongreye taşımaktır. Maddi imkansızlıkları giderebilseydik düşünülebilirdi fakat gideremedik ve bu yüzden 27.02.2013 tarihinde saat 14.00te kulüp binasında olağanüstü kongre yapacağız. Büyük ihtimalle 06.03.2013 tarihine ertelenecek aynı saatte aynı yerde kongremizi yapacağız. Duyarlı kişi ve kurumlara duyrulur.


Kayyum Yönetimi

HABERE YORUM KAT