1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayyum Yönetiminden Büyük atak
Kayyum Yönetiminden Büyük atak

Kayyum Yönetiminden Büyük atak

Spor Toto 3.Lig ekiplerinden Diyarbakırspor'da Kayyum Yönetimi önemli adımlar attı.

A+A-

Yapılan açıklamada, Kayyum Yönetiminin idari dağılımı yapılırdığı bildirildi. Öte yandan yapıacak destek geceleri ve Antalya Kampı ilgili kamuoyuna bilgi verildi.

Diyarbakırspor gecesi yer ve  tarihleri belli oldu.

Diyarbakırspor İstanbul ve Ankara'da olmak üzere iki ayrı gece düzenleyecek.İstanbul'daki gece 25 Ocak 2013'te Eresin Hotel, ,Ankara'daki gece ise 9 Şubat 2013'te Rixos Hotel'de yapılacak.

Kayyum Yönetimi adına  yapılan açıklamada, Üç aya yakın bir zamandır DİPFUD (Diyarbakırspor Profesyonel Futbolcular Derneği) üyeleri olarak Diyarbakırspor'u sahiplenen, bir türlü kapanmasına ve düşmesine vicdanımız razı olmadığı için kayyım temsilcisi Nurettin Uğur'un atanmasına ön ayak olan, kendilerince karar defterine sembolik bir yönetim atayan, Başkan Nureddin Uğur, Genel Menajer Ramazan Kahramaner, maliyeden sorumlu Ali Galip Güldamlası, İdari Menajer de Sami Mavigöz şeklindedir.

İlk icraatlari teknik ekibi yenileyip, birçok kez başarılı olmuş Rafet iyem, Cemal Başaran, Remzi Özdoğru'yu tam yetkiyle göreve getirmişlerdir. Çok kısıtlı olanaklarla iyi şeylerin başarıldığına inanıyoruz. 10 Mart sonucunda -3 puanlık Diyarbakırspor'u +6 puanlık bir duruma getirmiş, bazı hakem hataları ve eksikliklerimizden dolayı da 10-11 puan da kaçmıştır. 17-18 puanımız olmuş olsaydı 2. yarı da 12-13 puan almamız durumunda yüzde yüz ligde kalmamız kesinleşmiş olacak spor otoritelerinin kafası karışacaktı. Yine de iddialarımız devam etmektedir. Kısıtlı olanaklara rağmen kaloriferimiz düzenli yandı, yemeğimiz çıktı, personele ve futbolculara kasım ayında bir miktar ödemeleri ödendi, aralık ayında bazı acil ihtiyaçlar karşılandı. Ocak ayında da kesin ödemeler yapılacaktır. Futbolcuların sözleşmeleri tek tek ele alınacak, bu hususta gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Küskün futbolcular takıma yeniden kazandırılmış, sorun yaratan kalmak istemeyen uygun görmediğimiz futbolcular takımdan uzaklaştırılmış, takıma yeni bir disiplin kazandırılmış, yeni bir hava getirilmiştir.

Bir aylık ara en iyi şekilde değerlendirmeye alınmış, yeniden eksik olan antrenman kamp, maç malzemeleri alınmış, yenilenmiş altyapıdan 9-10 futbolcuyla görüşülüp 5-6 tanesi takıma kazandırılmıştır. 04.01.2013 tarihinde 2 haftalık kamp için Antalya Kemer'de Şato Prestij Oteline gidilmiştir.

En büyük umutlarla beklenen, daha önce bahsedilen “Diyarbakırspor destek ve dayanışma geceleri” organizasyonları 45 yıllık tarihinde en organizeli şekilde İstanbul ve Ankara'nın en seçkin otellerinde kararlaştırılmıştır.

İSTANBUL 25 OCAK ERESİN OTEL
25 Ocak 2013 tarihinde Cuma günü “Barcelo Eresin Topkapı” otelinde, 9 Şubat 2013 tarihinde cumartesi günü “Rixos Grand Ankara” otelinde Diyarbakırspor'un en heyecanlı, en anlamlı, en dikkat çeken geceleri olacaktır. Gecelerimize Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M.Mehdi Eker, Devlet Bakanı Başbakan Yardımcısı A.Kadir Aksu, Milletvekillerimiz, CHP genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, BDP milletvekilleri Selahattin Demirtaş, Ahmet Türk, Sırrı Sakık, Altan Tan, Sırrı Sürreya Önder, Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Başbakan Müsteşarı Eski Diyarbakır Valisi Efkan Ala, İstanbul Valisi H. Avni Mutlu, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Emniyet Müdürü Recep Güven, Siirt Valisi Ahmet Aydın, Muğla Yatağan Kaymakamı Hasan Tanrıseven, saygın işadamlarından Ali Ağaoğlu, Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, Nihat Özdemir, Fadıl Akgündüz, saygın eski kulüp başkanlarımız, Ali Kahraman, Vekin Aktan, Necat Cemiloğlu, Mehmet İpek Adnan Öktüren davetli konuklarımız olacaktır.

Önemli misafir sanatçılarımız da olacak. Bedri Ayseli, Kadri Göral, Zara, misafir sanatçılar ve gazetecilerimiz, gazeteci-televizyoncu”Bam Teli'nin” usta yapımcısıTayfun Talipoğlu, Berdan Mardini, Aydın Aydın, Rojin, Fate ve nice sürpriz sanatçılarla birlikte lakaplı eski şöhretli futbolcular, bunların yanında sunucumuz, organizatörümüz, hemşehrimiz güzel sunucu, prestij Kurt fuarcılık organizasyon şirketi sahibi , ulusal tv programcısı Nilüfer Kurt  da bizimle olacak ve akşam programı sunacaktır.

Beklentilerimiz gecelerden gelen para ile öncelikle transfer yasağını açmak, transfer yapıp yüzde yüz ligde kalmaktır. Şayet paramız yetmezse, gerekli maddi desteği alamasak bile paramız, futbolcumuz, personelimize, primlerimize yetecek şekilde olacaktır. Bu şekilde de lig de tutunma umutlarımız devam edecektir.

Şimdiden gecelerimize, davetiyelerimize gerekli ilgisini ve yardımını esirgemeyen, satışının desteği konusunda gerekli özveriyi gösteren, dostluğunu eksiltmeyen Milletvekilimiz Galip Ensarioğlu'na, Yol-iş 2 no'lu şube başkanı Hasan Ensarioğlu'na, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'e, milletvekilimiz Cuma İçten'e,Süleyman Hamzaoğlu'na, Akçadağlar ve Altındağlar ailesine, eski başkanlarımız Necat Cemiloğlu'na, Ali , Ali Kahraman'a, İhsan Kaya'ya, Mücahit Can'a, iş adamı ve ticaret odası başkan yardımcısı Remzi Durmaz'a, Eresin ve Rixos otelinin patronlarına, İstanbul Topkapı City Wall otel sahibi Hazni Aydın'a, Ramazan Demir'e. NTV muhabiri İbrahim Ateşoğlu'na, Felat Hevedanlı'ya, “ Diyarin Sesi” internet sitesi sahipleri Celal Güney'e, M. Yılmaz Bay'a, Adnan Şimşek'e  ve Faruk Şimşeke, gazeteci Saffet Azbay'a, iş adamı avukat Murat Aksu'ya, Ticaret odası genel sekreteri Mehmet Aslan'a, Yılmaz Börükoçin'e, YÖK yönetim kurulu üyesi M. Emin Yılmaz'a, iş adamı Abdurrahman Şahin'e, Diyarbakırspor Dernekler Birliği Yönetimine, ve isimsiz kahramanlara minnet borçlu olduğumuzu iletir, şükran ve saygılarımızı sunuyoruz.

Alacaklarımızı silme konusunda istekli, özverili gözüken Çetin Sümer'e, Mehmet Özman'a, Ahmet Oran'a, Nurullah Edemen'e, Ali Galip Güldamlası'na, ve silecek birçok isme şimdiden şükran ve saygılarımızı sunuyoruz. “Diyarbakırspor yaşasın, başka Diyarbakırspor yok!” diyoruz.

NOT: Geceye iştirak etmek isteyenler ve destek vermek isteyenler 05323755207 no'lu telefonu arayabilirler.

DAVETİYE...