1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayyum krizine devam
Kayyum krizine devam

Kayyum krizine devam

Diyarbakırspor 'da 2 aydır devam eden kayyum krizi bir türlü çözülemiyor. Daha önce kulübü mahkemeye vermiş olan Nurettin Uğur'un ataması da bu yüzden yapılamıyor.

A+A-

8 Eylül'de yapılan kongrede yönetim oluşmadığı için 2 aydan beri sahipsiz olan Diyarbakırspor'un yönetimine bir türlü talipli çıkmazken, kayyum görevlendirilmesiyle ilgili kriz de çözülemiyor. 2 hafta önce mahkeme tarafından Süleyman Gökalp atanırken, alacaklarından dolayı daha önce kulüple davalık olan Ramazan Kahramaner hâkim tarafından bu gerekçe ileri sürülerek talebi red edilmişti.

NE YÖNETİM NE KAYYUM

Ancak kulüp personeli ve futbolcularla bir araya gelen Gökalp, parasal konulardaki talepleri karşılayamayacağını ifade edip, kendisine yönelik eleştirileri mazeret gösterip görevi mahkemeye iade etti.

UĞUR'A DAVA ENGELİ VAR

Bu kez Diyarbakırspor'un eski kulüp müdürü Nurettin Uğur, kayyum olmak için mahkemeye başvurdu. Geçen hafta yapılması gereken atama bir türlü gerçekleşmezken, bu tıkanıklığın altındaki gerekçenin Uğur'un daha önce kulüpte çalışırken ödenmeyen alacakları için kulüpten davacı olması olduğu ortaya çıktı. Yasaya göre kulüple davalık olan kişiler, kayyum olarak atanamıyor.

Bu arada maddi sorunlardan dolayı kulüpte başlayan personel iş bırakmaları devam ediyor. Bu hafta içinde bir çok çalışanın görevi bıraktığı öğrenildi.