1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayyum Duran'a taraftardan tepki yağdı
Kayyum Duran'a taraftardan tepki yağdı

Kayyum Duran'a taraftardan tepki yağdı

Bu sezon BAL liginde mücadele edecek olan Diyarbakırspor'da hareketli günler yaşanıyor.

A+A-

Geçtiğimiz gün Diyarinsesi.Org sitesimizin duyurduğu, Valilik tarafından Mahkemeye tavsiye olarak gönderilen 50'nin üzerindeki  kamu kurum müdür ve idarecileri haberi gündeme damgasını vurdu.

Daha önce 2 kez istifa etmesine rağmen, istifasını geri çekerek göreve devam kararı veren Kayyum Abdulkadir Duran'ın bugün sosyal medya üzerinden yaptığı "Valilik Tarafından gönderilen 50 kişilik listenin olmadığı, bu haberlerin uydurma ve yalan olduğu" açıklamasına tepki yağdı.

YALANSA ETEK GİYERİM, YOKSA O GİYER

Diyarbakırspor Dernekler Birliği Başkanı Ramazan Tugay bu haberleri yalanlayan Duran'a sert tepki göstererek, "Mahkemeye Valilik tarafınan gönderilen o liste yalansa ben Ofis Meydanında Etek giyerek dolaşmaya hazırım, eğer o liste gerçekse kendisi giymeye hazır mı?. Ayrıca futbolcu ve teknik ekip için 1 TL feda kampanyamızı da karalamaya ve yalanlamaya çalışan  Duran, kesinlikle bu işlerden zerre kadar anlamamakta, üstelik dünyadan bihaberdir. Bu 1 TL sadece kulübe karşı yapılacak fedakarlığı ön plana çıkarmak içindi. Biz tüm sporcu kardeşlerimizi ve hocamızla gerekirse para gelmese bile sezon sonuna kadar 1 Tl almadan oynamaya hazırız imajını kamuoyuna yolladık. Ama kulübün geliri olursa, tüm sporculara dağıtacağımızıda defalarca kamuoyunda açıkladık.O bunları anlamıyor,  bilmiyor.  Diyarbakırspor için transfer ettiğimiz hiç bir sporcu ve teknik ekibimiz ona asla güveniyor ve üstelik o, orada olduğu sürece de oynamayıda düşünmüyorlar. 

NE YAPTIĞINI BİLMİYOR

Ben 35 yıldır bu kulübün içindeyim,  o bahsedilen sporcularla sabahlara kadar değerlendirme yaparak ikna ederek getirdik. Ben tüm bu işleri yaparken, istifa eden Bay Kayyum birdenbire ortaya çıkarak, "ben istifadan vazgeçtim, ben mahsus geri çekildim bakayım neler yapılıyor" gibi deli saçması açıklamasını ortaya koyarak gitmiş istifasını geri almış. Daha sonra benle yaptığı görüşmede İsveç'ten bir işadamının aday olmak istediğini söyledi, bazı projeleri olduğunu beyan edince bizlerde buyur devam et dedik. O görüşmeden sonra aynı gün ben sulh hukuk hakimliğine gittim ve 50'nin üzerindeki Valiliğin gönderdiği listeyi gördüm. O listede kimler var ben tek tek biliyorum. Bunlara yalan diyor, eğer yalansa ben kendimi asmaya hazırım.  Sosyal medya üzerinden boş boş açıklamalarla kamuoyunu yanıltıyor. Ben ona derhal bir doktor kontolüne girmesini tavsiye ediyorum. Sporculara "ben sizlere 1 TL'den fazla vermem, sezon sonuna kadar 1 Tl alacaksınız". diyor. Ne konuştuğunu, ne yaptığını bilmeyen böyle bir insanın 1 dakika dahi o kulübün başında olması büyük bir hezeyandıır.

KONGRE KARARI VARSA TRANSFER OLMAZ

Yapması gereken şudur, 6 Temmuz veya 13 Temmuz'da kongresini yapsın, ama kongre süresince asla 1 tane bile transfer yapamaz. Bu doğru ve etik değildir. Gelecek yönetim belki bunları kabul etmeyecek, istemeyecek. Kimse bu kulübü kendi kafasına göre böylesine bir yanlışın içine çekemez, biz taraftarlar asla buna izin vermeyiz. O yokken biz  buradaydık, nerden çıktı, niyeti nedir anlamadık. Niyeti bu kulübü sağ gösterip, sol vurarak kapatmaksa başka kapıya. Ben hayatımda böyle deli saçması işler görmedim.

DELİ SAÇMASI İŞLER

Diyarinsei.Org sitesinin Diyarbakırspor ile ilgili yazdığı bu haberleri yalanlıyor, eğer o haberler, o liste yalansa ben bu kenti, bu memleketi derhal terkedecem. Yok eğer haberler doğruysa bu dediğim şeyleri kendi yapabilecek mi, yüreği varsa buyursun hodri meydan" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

1 Yorum