1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymaz’dan ‘Gazeteciler Günü’ mesajı
Kaymaz’dan ‘Gazeteciler Günü’ mesajı

Kaymaz’dan ‘Gazeteciler Günü’ mesajı

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz , "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Kaymaz, “Erdemliler Hareketi Derneği olarak her daim ilkeli ,tarafsız ve bağımsız çalışan Gazetecilerimizin yanındayız. 10 Ocak Dünya gazeteciler günü kutlu olsun” dedi.
 
Kaymaz, ilkeli, tarafsız ve araştırmacı bir medyanın, ülkenin demokratik gelişmesine doğrudan katkı yaptığını belirtti. Kaymaz mesajında, şunları kaydetti:


"Basın çalışanlarının sorumluluğu ve mesleki etik ilkelerine bağlılıkları da, basın kuruluşlarının kurumsallaşmaları açısından büyük önem taşımaktadır. Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakarca yapan basın çalışanlarına aittir. Mesleklerinin zorluklarına rağmen üstün bir hizmet anlayışı ve fedakarlıkla vazifelerini ifa eden basın çalışanları hukukun evrensel standartları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermemelidir. Basın ahlak kuralları doğrultusunda kamuoyunu bilgilendirmek, bunun yanı sıra toplumun talep ve beklentilerini dile getirerek önemli bir sorumluluğu yerine getiren siz değerli basın mensuplarımızın, "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, sağlık ve başarılar dilerim."

 

HABERE YORUM KAT