1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymaz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Kaymaz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Kaymaz'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında, "Kadın hakları konusunda zihinsel dönüşüm gerekiyor" dedi.

A+A-

 Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır" ifadesinde bulunduğu açıklamasında, "Aile ve toplumsal yaşamımızın ayrılmaz bir parçası olan kadınların istediği bir ayrıcalık değil, sadece insan olmanın gerekliliğidir.

Tarihi ve milli kültürümüzdeki kadının statüsüne, Cumhuriyet döneminde sağlanan yeni haklarla, yasal düzenlemelerle, ülkemizde birçok dünya ülkesinden daha önce kadınlarımızın ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda etkin bir rol üstlenerek her alanda başarılı çalışmalar yapabilmesine olanak sağlanmıştır" dedi.
 
Başkan Kaymaz açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
 
"Kadın hakları konusunda yapılan yasal düzenlemeler elbette gerekli ve zorunludur. Ancak sadece yasal düzenlemelerin yeterli olmadığını, bireysel ve toplumsal olarak kadınlarımıza karşı daha duyarlı olunması için bazı kimselerde zihinsel dönüşümün gerektiğine de maalesef şahit olmaktayız. Bu duygularla hayatımızın her anında bize destek olan, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutluyorum."
 
 
        

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler