1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymaz’a DİGEM GSK’den anlamlı plaket
Kaymaz’a DİGEM GSK’den anlamlı plaket

Kaymaz’a DİGEM GSK’den anlamlı plaket

Diyarbakır Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (DİGEM GSK) başkanı Hayriye Doğan, Diyarbakır Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz’a derneğin yapmış olduğu halk oyunları faaliyetlerine yaptığı maddi ve manevi destekten dolayı

A+A-

2010 yılında kurulan  dernek minikler kategorisinde bu yıl yapılan Türkiye halk oyunları federasyonuna bağlı kulüpler arası il içi yarışmasında minikler kategorisinde  il birinciliği aldılar, akabilinde Bingöl  ilinde  yapılan bölge yarışmasında minikler kategorisinde  bölge birincisini almışlar. İstanbul’da yapılacak olan Türkiye  finali yarışması Diyarbakır’ı ve bölgeyi temsil etmeyi hak kazanmışlar. 
 
Diyarbakır Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz yaptığı başarılı çalışmalar tarafından sürekli takdir edilirken kendisine bir plakette Diyarbakır Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü’nden geldi. Plaketi kendisine taktim eden DİGEM GSK başkanı Hayriye Doğan ve yönetim kurulu üyeleri ile  “Derneğimizin yapmış olduğu halk oyunları faaliyetlerine  yapmış olduğu maddi ve manevi yardımlarından dolayı teşekkür plaketi yönetim kurulu  sorun ve sıkıntılarının çözümü Atilla bey gibi değerli büyüklerimizin desteği ile daha güzel hizmetlere devam edeceğiz. Sayın Atilla Kaymaz Bey sağolsunlar gerçekten de bizlere canı gönülden destek verdiler.

Bizleri anlatılmayacak kadar mutlu ettiler derneğimizin desteğe çok ihtiyacı var gideceğimiz illere epeyi maddi olarak ihtiyacımız var bütün sıkıntılarımıza Atilla Bey destek oldu sorunumuz kendi sorunuymuş gibi bizlere sahip çıktı. Atilla Bey gibi önemli değerlerin çoğalması lazım böylesi değerli bir insanla tanışmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 
DİGEM GSK’nin Diyarbakır’ın ve bölgenin tanıtımında gösterdikleri başarılarla göz doldurduklarını ve kendisine verilen plaketten dolayı onur duyduğunu belirten Diyarbakır Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır il başkanı  Atilla Kaymaz ise, “DİGEM GSK’nin gerek Diyarbakırımızı gerek bölgemizi  tanıtarak yaptıkları çalışmalar bizleri mutlu etmişlerdir. DİGEM GSK Başkanı Hayriye Doğan’a bu anlamlı manevi değeri benim için çok olan plaketi ince düşünerek bizleri onurlandırdıkları için değerli kardeşlerime çok teşekkür ederim elbetteki güzel çalışmalarından dolayı elimizden gelen ne imkan olursa olsun destek vermek bir insanlık görevidir” dedi.


Diyarbakır’daki STK’ların desteklenmesi gerektiğini de belirten Kaymaz, “Diyarbakır’daki STK’lar her zaman desteklenmeli. Ayrıca STK’lar bir araya gelerek Diyarbakır halkı için sosyal sorumluluk projelerine imza atmaları gerektiğine inanıyorum. Biz bu anlamda Erdemliler Hareketi Derneği olarak bu sorumluluk çerçevesinde elimizden geleni yapacağız. 


Daha sonra, Diyarbakır Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü (DİGEM GSK) başkanı Hayriye Doğan ve yönetim kurulu üyeleri sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası, özel olarak yapılmış paketi Atilla Kaymaz’a beye takdim etti. 
 
 
 
        

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler