1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymaz ‘Yenikapı’ ve Diyarbakır mitingini değerlendirdi
Kaymaz ‘Yenikapı’ ve Diyarbakır mitingini değerlendirdi

Kaymaz ‘Yenikapı’ ve Diyarbakır mitingini değerlendirdi

Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, İstanbul Yenikapı Meydanı’nda milyonların katılımı ile gerçekleştirilen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi ve Diyarbakır’da yapılan mitingleri değerlendirerek verilen mesajların çok iyi okunması

A+A-

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Erdemliler Hareketi Derneği Diyarbakır İl Başkanı Atilla Kaymaz, dün Yenikapı ve Diyarbakır başta olmak üzere 81 ilde verilen mesajın tüm kesimlerce iyi okunması ve bu ruhun devam ettirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Şerden hayır doğduğunu belirten Kaymaz, “Türkiye, tarihinde görülmemiş kalleş bir darbe kalkışmasıyla karşı karşıya kaldı. Halkımız ilk andan itibaren bir refleks göstererek alanlara indi. Dün halkımız 24 gündür meydanlarda sürdürdüğü direnişini taçlandırdı. Bunu da halkımız yeri geldi mi vatanı için ölüme hazır olduğunu göstermiştir. Tabi ki muhalefet olacaktır. Bu demokrasinin bir gereğidir.

Ancak bu tarz milli meselelerde bütün siyasi partilerimizin bir araya gelmesi ve böylesi bir mitingde buluşmaları bütün şer güçlere karşı Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunu göstermiştir. Bu sadece Yenikapı Mitingi değildi, Diyarbakır başta olmak üzere 81 ilimizde bu mesajlar verildi. İlimizde de muhteşem bir mesaj verildi.


Tarihinin çok fazla görmediği bir mitinge şehadet ettik. Bu da ilimizin birlik ve beraberliği için çok önemliydi. Siyasi partilerimiz, kamu kurum kuruluşları, STK ve ilde bulunan odaların böylesi bir mitinge destek vermeleri sevindirici bir durum. Türkiye ile ilgili hesapları olanlar, bundan sonra bin düşüneceklerdir.

Yeni dönem ve yeni Türkiye’nin halkımıza hayırlı olmasını diliyor, gerçekten alınan mesajın diyalog içerisinde olan bir Türkiye’nin ayak sesleridir” dedi. 
Yapılan mitingin olumlu olduğunu ifade eden Kaymaz, “Dün Yenikapı Meydanı’nda yapılan ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’ne biliyorsunuz tüm siyasi parti genel başkanları da katıldı.

Orada Türkiye için birlik ve beraberlik mesajları verildi. Verilen mesajlara bakıldığında ise, o mesajları olumlu buluyoruz. Ama verilen mesajlar olumluydu, ne kadar yerini bulacağı ise ileriki tarihlerde belli olacak” diye konuştu. 

Kaymaz, “Yenikapı’da ve Diyarbakır başta olmak üzere 81 ilde gerçekleştirilen mitinglerde verilen en önemli mesaj, bu ülkenin bir ve beraber olduğunun göstergesidir. Dostlara umut düşmanlara korku mahiyetinde bir mesaj milletimiz tarafından verilmiştir.

Her ne kadar çağrı  Başkomutanımız Cumhurbaşkanız sayın Recep Tayyip Erdoğan  tarafından yapılmış olsa da en büyük millet bu ülkenin bölünmeyeceğini, bu ülkenin evlatlarının bu ülkenin sahipleri olduğunu ve sahiplendiğini sadece Yenikapı’da değil tüm Türkiye’de ilan edilmiştir. Ülke üzerinde oynanan kirli oyunlara, yıllardır İslam coğrafyasını ve Türkiye’yi yeniden şekillendirme girişiminde bulunanlara karşı en güçlü şekilde cevap verilmiştir.

Türkiyemiz ve Diyarbakırımız en güzel mesajı vermiştir. O yüzden de bu millet ne kadar yüce bir halk olduğunu ve ümmet şuuruyla meydanları doldurarak göstermiştir” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT