1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakamlıktan ‘Nujîyan’ ismine onay
Kaymakamlıktan ‘Nujîyan’ ismine onay

Kaymakamlıktan ‘Nujîyan’ ismine onay

Çınar Belediyesi Meclisi, yapımı tamamlama aşamasına gelen Kent Meydanı Projesi’nin isminin “Nujîyan Parkı” olmasını kararlaştırdı.

A+A-

Çınar Belediyesi’nin yapımı tamamlama aşamasına gelen Kent Meydanı Projesi’nin ismi beli oldu. Çınar Belediye Meclisi 8 Nisan 2016 tarihinde yaptığı oturumla oy çokluğu ile Kent Meydanı Projesi’nin isminin “Nujîyan Parkı” olmasını kararı aldı. Belediye Meclisi’nin aldığı 21 nolu karar Çınar, Kaymakamlığı tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.
 
Aynı kararla parkta Nilüfer Havuzu’nın yanında yer alan alanın yaşlı ve engelliler için hizmete sunulması ve Olimpik Yüzme Havuzu’nın yanında yer alanın ise “Gençlik Lokali” olarak gençlerin hizmetine sunulması kararlaştırıldı.
 
Nujîyan Parkı, bölgenin geleneksel mimari tarzına uygun olarak tasarlanarak,140 bin kilometrekaralik bir alana kuruldu. Nujîyan Parkın’da; çınarlı avlu, park giriş ve özgürlük ışığı, su kanalı, suya dayalı oyun alanları, nülüfer havuzu, yüzme havuzu, yüzme havuzu ve tesisleri, tenis kortları ve basketbol sahaları, kafe ve restuarantlar amfi tiyatro, paten pisti, piknik alanı, atlı gezinti yolları, yürüyüş yolları yeşil alanlar projeleri yer alıyor. Parkta, bin 374 adet ağaç, 7 bin 516 adet çalı, yaklaşık 66 bin 550 adet mevsimlik çiçek kullanıldı.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT