1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kaymakamdan SBS sonuçları değerlendirmesi
Kaymakamdan SBS sonuçları değerlendirmesi

Kaymakamdan SBS sonuçları değerlendirmesi

Dicle Kaymakamı Çağlayan Kaya, SBS sonuçlarını değerlendirdi.

A+A-

Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürlerine teşekkür eden Kaymakam Çağlayan Kaya, ilçe genelinde SBS'de büyük bir başarı potansiyeli yakalayabilmek için tüm okullara sene başında SBS eylem planı hazırlattıklarını hatırlattı.

SBS eylem planı doğrultusunda her okulun çalışmalarının Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından takip edildiğini aktaran Kaymakam Kaya, "Başarının gerçekleşmesi için Milli Eğitim Müdürlüğü SBS deneme sınavı gerçekleştirdi. Ve bu deneme sınavlarında elde edilen sonuçlar titizlikle okul okul, öğrenci öğrenci değerlendirildi. Nerde eksiklikler varsa tüm okulların dikkati çekildi. Buna göre en iyi şekilde takip edildi. Gururla söylemek gerekirse bu başarı geçen yıla göre yüzdelik olarak artmış olup takdire şayandır.

Bu başarının oluşması için ilçe genelinde Halk Eğitim bünyesinde çok acil kurslar açıldı ve sene başında başlatılan SODES Projesi kapsamında öğrenciler dershanelere erken gönderildi ve takibi titizlikle yapıldı. İlçemizde 2011 yılında Fen Lisesi'ne yerleşen öğrenci bulunmazken, 2012 yılında 13 öğrenci Fen Lisesi'ne yerleşecek puanı almış ve bu öğrencilerimizden 7 tanesi Fen Lisesi'ni tercih ederek yerleşmiştir. Buna göre 2012 yılında Fen Lisesi'ne yerleşecek puanı alan öğrenci sayısı baz alındığında ilçemizin başarısının 2011 yılına göre yüzde 130 arttığı, yerleşen öğrenciye göre değerlendirildiğinde başarının yüzde 70 artığını görüyoruz. 2011 yılında toplamda 144 öğrenci değişik okullara yerleşirken, 2012 yılında yerleşen öğrenci sayısı 180 olmuştur" dedi.