1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Yılmaz,okul müdürleriyle buluştu
Kaymakam Yılmaz,okul müdürleriyle buluştu

Kaymakam Yılmaz,okul müdürleriyle buluştu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, yeni eğitim öğretim yılı öncesi köylerde görev yapan okul idarecileriyle bir araya geldi.

A+A-

Aynur Sarı Konferans Salonu'nda Kaymakam Erdinç Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey, Milli Eğitim Şube müdürleri Zülküf Yaman, Şadan Üzülmez ve İ. Halil Akboyun ile merkez ve köylerde görev yapan okul idarecileri katıldı.

Kaymakam Erdinç Yılmaz, "Şüphesiz geleceğimizin mimarları öğretmenlerimiz ve idarecilerimizdir. Eksikliklerimiz her zaman olacaktır. Ancak bu eksikliklerin ne kadar üzerine gidersek başarı da o kadar fazla olacaktır. Umut ediyorum ki gelecek yıl, bu yıl elde edilen başarının üzerinde bir başarı elde edeceğiz. Öğretmenlerin moral ve motivasyonunu arttırmak için elinizden gelen gayreti gösteriniz. Bu manada idareci arkadaşlarımıza bizler de elimizden gelen desteği sunmaya hazırız. Her şeyi de bizlerden beklemeyin, okulunuzda bir duvar eksik ya da başka bir ihtiyacınız varsa öncelikle kendiniz çare üretmeye çalışın, kifayet edemediğiniz noktada elimizden gelen katkıyı sonuna kadar sunacağız" dedi.

Özellikle Avrupa Birliği'nin proje çalışmalarına Ergani'deki okulların katılımı beklediğini ifade eden Kaymakam Yılmaz, "Sizlerden öğrencilerimiz için çeşitli sosyal ve kültürel çalışmalar yapmanızı, ayrıca projeler ortaya çıkarmanızı bekliyorum. Eğitim ile ilgili konulara vesile olan ve başarılı projeler hazırlayan öğretmen ve idarecilerimize sonuna kadar destek olacağız” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey ise, "Bu yıl SBS ve LYS'de elde edilen başarılar noktasında emeği geçen tüm öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz. Aynı başarının artarak gelecek yıl da elde edilmesi ve öğretmenlerimizin motivasyonlarının sağlanması için çalışmalarımız disiplinli bir şekilde devam edecektir" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT