1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Sarı'dan ailelere kurban eti
Kaymakam Sarı'dan ailelere kurban eti

Kaymakam Sarı'dan ailelere kurban eti

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamlığı, Kurban Bayramı'nda 600 aileye et dağıtacak.

A+A-

Hani Kaymakamı Hidayet Sarı, kaymakamlık olarak ilk kez bu yıl fakir yoksul ve yardıma muhtaç ailelere kurban etinin dağıtılacağını belirtti.

İlçe merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerde yaşayan ve vakıf tarafından tespit edilen ailelere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile 4 günlük Kurban Bayramı'nda toplam 600 kişiye kişi başı 5 kilogram olacak şekilde toplam 3 ton kurban etinin dağıtımının yapılacağını belirtti.

Kaymakam Sarı, "Kurban toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar, sosyal adaletin gerçekleşmesine katkıda bulunur. Özellikle et satın alma imkanı bulunmayan veya çok sınırlı olan yoksulların bulunduğu ortamlarda kurbanın bu rolünü daha belirgin biçimde görmek mümkündür.

Zengine malını Allah'ın rızası, yardımlaşma ve başkalarıyla paylaşma yolunda harcama zevk ve alışkanlığını verir, onu cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Kurban zengine malını Allah'ın rızası için, başkalarıyla paylaşma yolunda harcama alışkanlığını verir, zengini cimrilik hastalığından, dünya malına tutkunluktan kurtarır. Fakirin de varlıklı insanlar aracılığıyla Allah'a şükretmesine vesile olur" dedi.

(İÜ-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT