1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Maraşlı, okulda süt dağıttı
Kaymakam Maraşlı, okulda süt dağıttı

Kaymakam Maraşlı, okulda süt dağıttı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde okul sütü dağıtımı Nafiz Kayalı İlköğretim Okulu'nda başladı.

A+A-
Dağıtımda İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şemsettin Pehlivanoğulları hazır bulundu.
 
İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, ilçe genelinde ilkokul 1, 2, 3 ve 4 sınıflarda okuyan ve anaokulu ile ana sınıfında toplam 3 bin 500 öğrenciye yeniden süt dağıtımı yapılacağını belirtti. Kaymakam Mehmet Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fesih Yener ile birlikte sınıfları tek tek dolaşarak öğrencilerle sohbet edip sütleri dağıttı.
 
İkinci dönem Kulp'ta toplam 3 bin 500 öğrenciye yeniden süt dağıtımının yapılacağını ifade eden İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, “Bu programla öğrencilerimize süt içme alışkanlığını kazandırmış olacağız. Öğrencilerimizin dengeli beslenmelerini sağlamak istiyoruz. Bu çalışma daha önce de olduğu gibi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve sağlık kuruluşlarıyla ortaklaşa hazırlanacaktır. Okul sütü programı, 2013–2014 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, dönem boyunca uygulanacaktır. Uygulama her haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günlerinde olacaktır. Haftanın bu 3 gününde her öğrencimize 200 mililitre ambalajlı süt içirmiş olacağız” dedi. 
 
(MT-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT