1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Maraşlı, evsiz vatandaşları ev sahibi yaptı
Kaymakam Maraşlı, evsiz vatandaşları ev sahibi yaptı

Kaymakam Maraşlı, evsiz vatandaşları ev sahibi yaptı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Kaymakamı Mehmet Maraşlı, ilçedeki 98 evsiz vatandaşı ev sahibi yaptı.

A+A-
Barınma konusunda 2014 yılı içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na (SYDV) müracaat eden çok sayıda vatandaşın sıkıntılarına yardımcı olmak için mahalle mahalle, köy köy gezen Kaymakam Maraşlı, bu vatandaşların durumlarını yerinde görüp incelemelerini tamamladıktan sonra 98 evsiz vatandaşın imdadına yetişerek ev sahibi yaptı.
 
Kaymakam Maraşlı, "Devlet olmanın, kamu görevlisi olmanın, vatandaşa hizmet etmenin ne gerektirdiği, hangi noktalar üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğinin bilinciyle hareket edip vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği sağlama biliciyle Kulp ilçesinde göreve başladığımız gönden beri hizmet anlayışıyla sürekli vatandaşlarımızın içinde olduk. Onların sıkıntılarına ve dertlerine ortak olma çabası içinde olduk. Yardıma muhtaç ve evsiz ailelerin durumunu yerinde giderek inceledim. Ailelerin durumu içler açısıydı 2014 yılında 60 haneye ev yapımı gerçekleştirilmiş ve evlerin hepsi tamamlanıp hak sahiplerine teslim ettik. Ayrıca 38 vatandaşımıza ev yapımı işi devam etmektedir.
 
Ev yaptığımız vatandaşlardan biri olan Nezahat Sarı'nın yapılan incelemelerde İslamköy'de çadırda yaşayan 62 yaşındaki dul olan Nezahat Sarı'nın evi yapılmış olup evi teslim edilmiştir. Ayrıca Suriye'den göç eden ailelere daha geniş bir yardım kampanyası yapılabilmesi için proje hazırlanmış olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na gönderilmiştir. Bizim dönemimizde ev yapım yardımı için 684 bin 999 lira 98 kuruş, ev onarım için ise 162 bin 653 lira 78 kuruş kaynak aktarılmıştır" dedi.
 
(MT-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT