1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam köy yollarını inceledi
Kaymakam köy yollarını inceledi

Kaymakam köy yollarını inceledi

Diyarbakır'ın Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, ilçeye bağlı Çukur, Suslu, Uzunlar, Soylu ve Kırım köy yollarında ve okullarında incelemelerde bulundu.

A+A-

 Hani İlçe Kaymakamı Hidayet Sarı, Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) projesi kapsamında yapılan ihalelerin ardından köy yollarında yapılan kilitli parke taşı çalışmaları tamamlananların ihale şartlarına göre uygun yapılıp yapılmadığını, yollara döşenen kilitli parke taşlarının kaliteli olup olmadığını görmek için detaylı incelemelerde bulundu.

Kaymakam Sarı, köy yollarında yaptığı incelemelerin ardından köy okullarını da gezerek okul idarecilerinden bilgi aldı. Sarı, yapılan yol çalışmalarında ihaleyi alan yüklenici firmaların çalışmalarını ise yakından takip ettiklerini söyledi. İlçe halkına en iyi şekilde hizmet verme gayreti içerisinde olduklarını belirten Kaymakam Sarı, “Vatandaşımız yolların en iyilerine layık. En güzel hizmeti nasıl yapabiliyorsak bunlar üzerinde incelemelerde bulunuyoruz. Mühendislerimizin gösterdiği ölçüde bizde sadece kaynak noktasında destek olmaya çalışıyoruz.

Bunun için hem İl Özel İdaresi'nin hem de merkezi idareden Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne gelen diğer kaynaklarla yaptığımız işi en temiz, en güzel, en kullanılabilir ve en sürdürülebilir halde yapmaya çalışıyoruz. Bunun için mühendislerimizle devamlı alanda çalışıyoruz. Finans kaynaklarımızda destekleri olan il genel meclis üyelerimiz de var ve onlara da desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Yapılan işlerimiz sapa sağlam, tertemiz artık hiçbir şey eskisi gibi değil” dedi.

Kaymakam Sarı gerek ilçe merkezi ve gerekse köylerdeki eğitim kurumlarında bir takım eksik ve aksaklıkların bulunduğunu, bunların da derhal giderilmesi için talimat verdiğini söyledi. Sarı, “Hiç bir okulumuzun eksikliğini görmek ve duymak istemiyorum. Bu konuda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Aileler çocuklarını bizlere emanet ediyor. Bu çocuklara kendi çocuklarımız gibi bakmalıyız. Çocuklarımızın her birinin sağlığından, sıhhatine ve eğitiminden biz sorumluyuz” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT