1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kaymakam kömür dağıttı
Kaymakam kömür dağıttı

Kaymakam kömür dağıttı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Ergani Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı (SYDV) tarafından muhtaç ailelere kömür dağıttı.

A+A-

Kış aylarının gelmesiyle beraber yakacak sıkıntısı çeken dar gelirli vatandaşlara Ergani Kaymakamlığı yardım elini uzattı. Ergani SYDV'nin ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtımına katılan Kaymakamı Erdinç Yılmaz, vatandaşların evlerine kadar giden kömürü ailelere teslim etti.

Bundan sonra kimsenin sıra beklemeyeceğini açıklayan Kaymakam Yılmaz, devletin vatandaşın isteğini yerine getirmek için var olduğunu söyledi. Ergani Şirinevler Mahallesi'nde yapılan kömür dağıtımında vatandaşlar Kaymakam Erdinç Yılmaz'ı tebrik etti. Kaymakam Yılmaz, 3 gün içinde Şirinevler Mahallesi'ne kömürlerin dağıtımının bitirileceği sözünü verdi. Dağıtım sırasında iki odalı bir evde oturan Mekiye Güngör adlı kadının elinden tutarak, kömürü kendi elleriyle teslim eden Kaymakam Yılmaz vatandaşlardan taktir aldı. Devletin bundan sonra milletin ayağına gideceğini açıklayan Yılmaz, "Devletimiz her zaman milletimizin yanındadır. Her türlü sorununuz için bize rahatlıkla gelebilirsiniz" dedi.

"DEVLET VATANDAŞIN HİZMETKARIDIR"

Kaymakam Erdinç Yılmaz'ın kömür dağıtımları sırasında yoksul ailelere yaptığı ziyaret, vatandaşları sevindirdi. İlçede ihtiyaç sahibi olarak belirlenen 8 bin aileye hane başına 500 kilogram kömür dağıtılacağını söyleyen Kaymakam Yılmaz, devletin vatandaşın hizmetkarı olduğunu belirtti. Kaymakam Yılmaz, "Vatandaşlarımız eski dönemlerde bu tür yardımları alabilmek için kuyruklara giriyor, eziyetler çekiyordu. Artık o dönemler geride kaldı. Devlet vatandaşın hizmetkarıdır, devlet vatandaşın ayağına geliyor" şeklinde konuştu.

Evlerine gelen kışlık kömüre sevinen vatandaşlar ise "Allah kaymakamımızdan razı olsun, devletimize zeval vermesin" diye konuştu.