1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Gürbüz: En büyük gücümüz yetişmiş genç nüfustur
Kaymakam Gürbüz: En büyük gücümüz yetişmiş genç nüfustur

Kaymakam Gürbüz: En büyük gücümüz yetişmiş genç nüfustur

Ergani Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, İlçede yapımı devam eden yapım işi Ned-San İnşaat firması tarafında 16 derslik İmam Hatip lisesi,200 kişilik kız yurdu, Ergani Fen lisesi ve yeni yapılacak olan Halk Eğitim merkezi binası inşaatlarında incelemede bulundu

A+A-

İncelemeler sırasında Ergani İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey’den inşaatlar hakkında bilgi alan Kaymakam Mehmet Ali Gürbüz, kendileri için en öncelikli konunun okulların fiziki yapılarının sağlamlığı olduğunu belirterek, “Ayrıca, okullarımız araç gereç yönünde de dört dörtlük olmalarıdır. Çünkü bizim en büyük gücümüz iyi yetişmiş, çağın gerektirdiği bilgilerle donanmış genç nüfusumuzdur. Genç nüfusumuz ne kadar iyi yetişirse, ne kadar iyi şartlarda eğitim alırsa ülkemizin geleceği de o kadar güçlü olacaktır” dedi. 
 
Kurumların en önemlileri arasında okulların geldiğini ifade eden Gürbüz, “Her medeniyetin temel çıkış noktasının okullar olduğunu düşünüyoruz. Bireyin bilim ışığında eğitim alabilmeleri ancak ideal mekanların varlığı ile mümkün olabilir. Eğitime yönelik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT