1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaymakam Balcı, Kayapınar’da hayata geçirilecek projeler hakkında brifing aldı
Kaymakam Balcı, Kayapınar’da hayata geçirilecek projeler hakkında brifing aldı

Kaymakam Balcı, Kayapınar’da hayata geçirilecek projeler hakkında brifing aldı

Kaymakam Balcı, Kayapınar’da hayata geçirilecek projeler hakkında brifing aldı.

A+A-

Göreve başladığı ilk günden itibaren Kayapınar İlçesinde geniş katılımlı toplantılar (Muhtarlar, Okul Müdürleri, Din Görevlileri, Kaymakamlık ve Belediye Birim amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları) ve mahalle gezileri düzenleyerek, toplumun tüm kesimleri tarafından talep edilen vatandaş odaklı projelerini belirleyen Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı,  birim müdürlerine daha önce kamu arazilerinde inşaatına başlanacak yatırım yerlerinin belirlenmesi hususunda vermiş olduğu talimat ile ilgili brifing aldı. 

Kayapınar İlçesinde yapılması planlanan (Yeni Parklar, Semt Pazarları, Semt Sahaları, Anaokulları,  Engelliler için Bilgi ve Beceri Merkezleri, Engelliler için Anaokulu ve Kreşler, Engelli Çocuk ve Gençler için İş Okulu, İşitme Engelliler için Eğitim Merkezleri, Otistik Çocuklar için Okul, Gençler için Sağlıklı Yaşam Merkezi, Bilim ve Sanat Merkezi, Kadın Yaşam Merkezleri, Etüt Merkezleri, Yaşlı Merkezi, Çocuk ve Oyuncak Kütüphaneleri, Açık Yüzme Havuzu ve Camii projeleri) tüm kamu yatırımları için belirlenen alanlar masaya yatırıldı. 

Projeler için birim müdürlerinin yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi alan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı, “Kayapınar için tüm gücümüzle çalışıyoruz ve yaptığımız çalışmalar ile İlçemizin eksikliklerini kısa süre içerisinde belirlemiş bulunmaktayız. Bu projelerin hayata geçirilmesi kadar hangi projenin nerde yapılacağını belirleyeceğimiz hazırlık çalışmalarının büyük önem arz ettiğini belirtmiş ve tüm birimlerimizin bu bilinçle çalışması talimatını vermiştim. Bu çalışmalar ile tüm projelerimizi hassasiyetle değerlendirmiş ve en uygun yatırım yerini belirlemiş olacağız. Göreve başladığım ilk gün söylediğim gibi işçilerimizden Belediye Başkanına kadar bulunduğumuz makam ve mevkiinin gereklerini yerine getirerek, Kayapınarlı vatandaşlarımıza hizmet etmemiz büyük bir önem arz etmektedir. Bu bilinç ile yaptığımız çalışmalar, projelerimiz hayata geçtikçe meyvelerini verecek ve bu yatırımlardan faydalanan her bir vatandaşımız, bizler için mutluluk kaynağı olacaktır.” dedi.  

Kaymakam ve Belediye Başkanı Balcı, projelerin belirlenmesi ve  uygulama yerlerinin tespiti çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. 

HABERE YORUM KAT