1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayıp yakınlarının eylemi 253. haftasında
Kayıp yakınlarının eylemi 253. haftasında

Kayıp yakınlarının eylemi 253. haftasında

DİYARBAKIR - İnsan Hakları Derneği ve kayıp yakınları tarafından 'Kayıplar bulunsun failler yargılansın' sloganıyla düzenlenen eylem 253. haftasına girdi.

A+A-
Koşuyolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde düzenlenen eyleme İHD üye ve yöneticilerinin yanı sıra, Barış Anneleri İnisiyatifi, MEYA-DER, işçi sendikaları temsilcileri, KESK'e bağlı sendikaların temsilcileri ve kayıp yakınları katıldı. Burada bir açıklama yapan İHD Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, 10-17 Aralık İnsan Hakları Haftası içerisinde olduklarını ve hak ihlallerine dikkat çekmek amacıyla çeşitli eylem ve etkinlikler düzenlediklerini söyledi.
 
Bilici, “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'ne imza atan ülkelerin yapmış olduğu ihlallerin hesabını verme adına, sözleşmede geçen ilkelere saygı duyması, başta yaşam hakkı olmak üzere bireysel ve kolektif haklara saygı duyması çağrısı yaptık. Türkiye'de bu sözleşmeye imza atmıştır ve imzasına sahip çıkması gerekmektedir. Ama maalesef bu ülkede başta yaşam hakkı olmak üzere birçok alanda ciddi oranda ihlaller yaşanıyor” dedi.Grup beş dakikalık oturma eyleminin ardından sessizce dağıldı.
 
(YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT