1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayıp yakınları 371’inci kez oturacak
Kayıp yakınları 371’inci kez oturacak

Kayıp yakınları 371’inci kez oturacak

İnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınlarınca Diyarbakır'da her hafta düzenlenen oturma eyleminin 371’incisi gerçekleştirilecek.

A+A-

Oturma eylemi Bağlar’daki yasak nedeniyle Kayapınar’daki Rojava Parkı Roboski Anıtı Önünde yapılacak.
  
İnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınlarınca Diyarbakır’da her hafta düzenlenen oturma eyleminin 371’incisi gerçekleştirilecek.

 

Gözaltında kaybedilen, faili meçhul veya yargısız infaza kurban giden kayıpların akıbetini araştırmak ve faillerin açığa çıkartılması amacıyla; İHD ve Kayıp yakınlarının Diyarbakır’da “Kayıplar Bulunsun Failler Yargılansın” sloganı ile her hafta düzenlediği oturma eylemlerinin 371’incisi gerçekleştirilecek.
 
Her hafta bir kayıp hikâyesinin anlatıldığı oturma eylemi, Koşu yolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı önünde yapılan oturma eylemi, bu hafta Bağlar’da sokağa çıkma yasağı ve güvenlik nedeniyle Rojava Parkı Roboski Anıtı Önünde yapılacak.
 
İHD’den değişiklik ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Her hafta Koşu yolu Parkı Yaşam Hakkı Anıtı Önü'nde düzenlediğimiz etkinlik, Bağlar ilçesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve güvenlik nedeniyle Rojava Parkı Roboski Anıtı Önü olarak değiştirilmiştir. Değişiklik geçicidir, değişikliğe ilişkin bilgilendirme ihtiyaç duyuldukça yeniden yapılacaktır” denildi.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler