1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar'dan Hakem isyanı
Kayapınar'dan Hakem isyanı

Kayapınar'dan Hakem isyanı

Kayapınar Belediyespor Kulübü tarafından yapılan yazılı açıklamada hafta sonu Batman'da oynanan Erganispor-Kayapınar Belediyespor karşılaşmasında maçı yöneten hakemlerin maç içi ve sonrası sergilediği yönetimin tam anlamıyla fiyasko olduğu belirtildi.

A+A-

Kayapınar Belediyespor Kulübü tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle,” Erganispor cezalı olmasına rağmen maçın Mardin'de çim sahada oynanmasına karar verilmesine rağmen. Kendi evinde sentetik sahada maçlarını oynayan Ergani'nin isteği üzerine maçın Batman'a sentetik sahaya sonradan verilmesi.   Maç sırasında hakemin Ergani'ye verdiği gol kale çizgisini geçmemesine rağmen, yan hakemin gol vermemesine rağmen ortak hakem golü vermiştir. Golü atan Erganili futbolcu gole sevinmemiş, hakemin kararı sonrası gol sevinci yaşadığı herkes tarafından görülmüştür. Maç sırasında birçok gereksiz karar takımımız aleyhine verildiği maçı izleyenler tarafından şahit olunmuştur.   Oyuncumuz Salih Kartal maç sırasında hocamıza hakemin kendisini kırmızı kartla tehdit ettiğini söylemiş. Bunun özerine hoca en iyi oyuncularımızdan biri olması rağmen oyuncumuzu oyundan almıştır. Oyuncumuz oyundun alınmasından sonra yedek kulübesinde hakem tarafından kırmızı kartla cezalandırılmıştır. Aynı şekilde oyuncumuz Kemal ofsayt olmayan bir pozisyona itiraz etiği için hakem tarafından kırmazı kart gösterilmiştir. Maçın tamamlanması sonrası hakem soyunma odasına gitmesi sonrası maçın ikinci yarısı maçtan çıkarak soyunma odasına yıkanan oyuncumuz Neyhet Tarandır ve takım kaptanımız Vahit Tekgül'e kırmızı kart verdiğini sonradan öğrenmiş durumdayız. Bu iki oyuncumuza neden kırmıza kart verdiği hakkında ise tek bir açıklama yapılmamıştır.

Maçı izleyen görevli, görevli olmayan herkes şahittir

Maç sırasında orta hakem ABDULLAH ÇAPAROĞLU, NURETTİN YÜKSEL(1. Yardımcı Hakem),HAKAN AKKÖL(2. Yardımcı Hakem),EKREM GÖNÜLAÇAR(Dördüncü Hakem)'in haksız kararları maçta görevli olan herkes tarafından görüldüğü gibi görevli olmamasına rağmen maça gelen Futbol Federasyonu Diyarbakır İl Temsilcisi Mehmet Altındağ tüm yaşananları görmüştür. Kulüp ve camia olarak Altındağ'dan maçta yaşanan haksızlıklar hakkında kamuoyuna açıklama yapmasını bekliyoruz.

HABERE YORUM KAT