1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar'dan genel temizlik çalışması
Kayapınar'dan genel temizlik çalışması

Kayapınar'dan genel temizlik çalışması

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, çevre kirliliği oluşturan boş arazilerdeki moloz ve çöpleri temizleme çalışması başlattı.

A+A-
Çalışmayla temizlenen yeşil alanlar park yapımına hazır hale getirilecek. Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yeni alanlarla açılan bina temellerinde çıkan molozların atıldığı ve büyük bir çevre kirliliğine neden olan boş arazilerde temizlik başlattı.
 
Boş alanlardaki atılan molozlar ve çöpler oluşturulan ekip tarafından temizlenirken, toplanan moloz ve çöpler şehir dışındaki çöp depolama alana taşınıyor. 
 
Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Nihat Salmış, “ Bölgemiz inşaatların yoğun yapıldığı bölge olması nedeniyle temel yapımında ortaya çıkan molozlar boş arazilere atılmakta. Buda bu çevre kirliliğine neden olmakta. Şehir dışına çıkartılması gereken malzeme maalesef bazı inşaat sahipleri tarafından kolaycılığa kaçınılarak bu alanlara dökülmekte.
 
Belediye olarak başlattığımız çalışmayla bu alanları temizleyerek toprak doldurularak özellikle belediyeye ait yeşil park yapımına hazır hale getirilecek. Önümüzdeki günlerde bu alanlarda park yapımına başlanacaktır. Boş arazilere moloz dökenler hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır. Bu konuda herkesten duyarlılık bekliyoruz “ şeklinde konuştu. Hafta başı başlatılan çalışmayla bu güne kadar 200 kamyon moloz ve çöp toplanarak şehir dışındaki çöp depolama sahasına taşındı.
 
 
 

HABERE YORUM KAT