1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar'da spor turnuvası başladı
Kayapınar'da spor turnuvası başladı

Kayapınar'da spor turnuvası başladı

Kayapınar Belediyesi, Ari Gençlik Merkezi ve DÜÖ-DER tarafından ortaklaşa düzenlenen 2.Üniversiteli Devran Amed Gençler Arası Spor Turnuvası açılış maçlarıyla başladı.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde başlayan turnuvanın açılışına Kayapınar Belediyesi Eş başkanı M. Ali Aydın, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan, spor taban birlik yöneticileri ve üniversite öğrencileri katıldı.
 
Turnuva ilgi büyük oldu
 
Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Kayapınar Belediyesi Eş başkanı M. Ali Aydın, “Öncelikle bu turnuvada emeği geçen her kese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Ari Gençlik Merkezi ve üniversite öğrencilerinin Kayapınar belediyesi spor tesisinde buluşarak, bu ortak çalışmayı Kobanî de şehit düşenler adına düzenlemesi, vazgeçilmez bir çalışma olarak değer biçiyoruz. Şu anda bu spor tesisinde insanlığın ortak değeri olan sporla bir araya geliyoruz ve bu sporun özünü boşaltmadan yaşatıyoruz. Bu temel de turnuvaya katılan tüm arkadaşlara tekrardan başarılar diliyorum ve arkadaşları şimdiden kutluyorum “
 
800 üniversite öğrencisi mücadele edecek
 
İkincisi yapılan bu yılki turnuvada futbol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi, hentbol ve voleybol maçları yapılacak.800 öğrencinin mücadele edeceği turnuvada tüm etkinlikler spor tesisinde oynayacak. Bir hafta sürecek etkinlikte turnuvaya katılan tüm sporcuların malzemeleri belediye tarafından karşılandı.
 
Öncelikle bu turnuvada emeği geçen her kese teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. Ari Gençlik Merkezi ve üniversite öğrencilerinin Kayapınar belediyesi spor tesisinde buluşarak, bu ortak çalışmayı Kobanî de şehid düşenler adına düzenlemesi, vazgeçilmez bir çalışma olarak değer biçiyoruz. Şu anda bu spor tesisinde insanlığın ortak değeri olan sporla bir araya geliyoruz ve bu sporun özünü boşaltmadan yaşatıyoruz. Bu temel de turnuvaya katılan tüm arkadaşlara tekrardan başarılar diliyorum ve arkadaşları şimdiden kutluyorum.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT