1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar'da kurs kayıtları başladı
Kayapınar'da kurs kayıtları başladı

Kayapınar'da kurs kayıtları başladı

Kayapınar Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren beş eğitim destek evinde 2013-2014 yılı kurs kayıtları başladı. Bu yıl el sanatları, çocuk gelişimi, okuma yazma, bilgisayar, bağlama, halk oyunları ve Kürt dili branşlarında kurs verilecek.

A+A-

Her yıl ücretsiz verdiği kurslarla birçok kişiyi meslek sahibi yapan Kayapınar Belediyesi'nin bünyesinde faaliyet gösteren beş eğitim destek evinde 2013-2014 yılı kurs kayıtları başladı. Kayapınar Belediyesi Baın bürosundan yapılan açıklamada, Belediye bünyesinde faaliyet gösteren Ali Erel, Huzurevleri, Peyas, Aydın Erdem ve 500 Evler eğitim destek evlerinde başlayan kurslara her yaştan başvuru yapabileceği belirtildi.

'Kurslarımız herkese açık'

El sanatları, çocuk gelişimi, okuma yazma, bilgisayar, bağlama, halk oyunları ve Kürt dili branşlarında verilecek kurslar hakkında açıklama yapan Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Kardeş, “Belediyemizin eğitim destek evlerinde bu günü kadar uzman kadrolarla verilen kurslar sonucu birçok kişi meslek sahibi oldu. Her yıl kurs başvurularındaki artış yaptığımız için benimsenmesinin en büyük göstergesidir. Kurslarımız özellikle dezavantajlı guruplara imkân sağlama anlamında belediyemizin önemsediği bir hizmet geleneğidir. Yeni yılda başlayan kurslarımız her kese açıktır” dedi. Kurs başvuruları Eylül ayı sonuna kadar devam edecek.

HABERE YORUM KAT