1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar U 15 futbol takımından büyük başarı
Kayapınar U 15 futbol takımından büyük başarı

Kayapınar U 15 futbol takımından büyük başarı

Diyarbakır U 15 futbol ligi ile pley-of maçlarında oynadığı 14 karşılaşmada 13 galibiyet ve 1 beraberlikle Kayapınar Belediyespor U 15 takımı şampiyon oldu.

A+A-

Diyarbakır U 15 futbol ligi ile pley-of maçlarında oynadığı 14 karşılaşmada 13 galibiyet ve 1 beraberlikle Kayapınar Belediyespor U 15 takımı şampiyon oldu. Oynadığı maçlarda 55 gol atan şampiyon takım oyuncuları Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret ettiler.

Kayapınar Belediyespor U15 futbol takımı 10 takımın mücadele ettiği U 15 ligini birincilikle bitirdikten sonra,6 takımın katıldığı pley-of gurubunu lider olarak tamamlayarak ligi şampiyonu oldu. Bölgesel şampiyonada Diyarbakır ilini temsil takım, oynadığı 14 maçta 13 galibiyet,1 beraberlikle tamamladı. Toplam 55 gol atan şampiyon takım, kalesinde yalnızca 4 gol gördü. Maçlarda yalnızca 4 sarı kart gören takım, ligin en centilmen takımı oldu.

Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret edildi

Şampiyon takım oyuncuları ve hocaları Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Ziyarette Başkan Yardımcısı ve Spor Kulübü Başkanı İhsan Avcı, Futbol Şube Sorumlusu İsa Arslan ve takım hocası Bülent Balıkçı hazır bulundu. Sportif başarıdan daha önemli olanın centilmence ligi tamamlamanın daha büyük bir başarı olduğunu belirten Başkan Vekili Mahmut Dağ, “  Bu başarıda emeği geçen futbolcuları, hocaları ve kulüp yönetimini kutluyorum. Yaşamın her alanında gençlerimize imkân sunulması halinde büyük başarılar göstereceğinin büyük bir örneğidir bu gençlerimiz.

Belediye olarak gençlerimize eğitim, sosyal, kültürel ve sportif alanlarda imkân ve hizmetlerimiz devam edecektir. Kente kazandırdığımız Amer Spor Kompleksi gençlerimizin bundan sonraki başarılarına büyük katsısı olacaktır. Ancak sporcularımızın sportif başarısından önemlisi ligi centilmence bitirmeleridir. Bizim temel ilkemiz sporcunun insani değerlerinin öne çıkmasıdır “ şeklinde konuştu. Belediye Başkan Yardımcısı ve Kulüp Başkanı İhsan Avcı, sportif başarıdan önce insani değerleri önde alan sporcular yetiştirmek her zaman öncelikleri olduğunu söyledi. Şampiyon takım Mart ayında yapılacak bölge şampiyonasında Diyarbakır temsilen katılarak, Türkiye finalleri için mücadele verecek. 

HABERE YORUM KAT