1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar kız Hokey Takımı bölge şampiyonu
Kayapınar kız Hokey Takımı bölge şampiyonu

Kayapınar kız Hokey Takımı bölge şampiyonu

Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, Malatya’da yapılan Okullararası Gençler Hentbol Bölge müsabakalarını birinci oldu.

A+A-

Malatya’da yapılan Okullararası Gençler Hentbol Bölge müsabakalarında Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, şampiyon oldu.

Birinci olan Kız Hokey Takımı, Diyarbakır’ı Osmaniye’de yapılacak Türkiye finallerinde temsil edecek. Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Veysi Koyun, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, 26-29 Nisan tarihleri arasında yapılan müsabakaların Diyarbakır adına çok başarılı geçtiğini söyledi.


FİNAL MAÇLARI OSMANİYE’DE


Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Veysi Koyun, genç erkekler ve kızlar kategorilerine göre yapılan müsabakaların büyük çekişmeye sahne olduğunu belirtti. Koyun, Malatya’da şampiyon olan ekiplerin 20-25 Mayıs tarihleri arasında Osmaniye’de yapılacak Türkiye finallerine katılacağını kaydetti. Koyun, şöyle dedi:


“Malatya’da düzenlenen müsabakalara Diyarbakır Kayapınar Halk Eğitim Merkezi Kız Hokey Takımı, iyi başladı. Bu maçlarda Erzurum Palandöken Yıldız Kent Hüseyin Avni Ulaş Anadolu Lisesini 7-0 mağlup etti. Daha sonra Muğla Kanuni Sultan Süleyman Teknik ve Anadolu Lisesi ile Nizip Teknik ve Endüstri Anadolu Lisesini 2-0’lık sonuçlarla mağlup ederek bölge şampiyonluğunu elde etti. Şampiyonada başarılı olan bu ekibimiz Diyarbakır’ı Türkiye finallerinde temsil edecek. Bu ekibimize şimdiden başarılar diliyorum.”


ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ


Koyun, başarılı olan ekipler için ödül töreni düzenlendiğini ve ödül törenine büyük bir katılımın olduğunu vurguladı. Koyun, “Müsabakalar sonunda şampiyon olan Diyarbakır temsilcisinin madalyalarını Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı verdi. Osmaniye’de yapılacak müsabakalara çok iyi hazırlanan Diyarbekır temsilcisinin iyi bir derece elde etmesini bekliyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT