1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar kadın basketbolcuları acımadı
Kayapınar kadın basketbolcuları acımadı

Kayapınar kadın basketbolcuları acımadı

DİYARBAKIR-Kayapınar Belediyespor Kadın Basketbol Takımı, grup lideri olan AS Kadirlispor’u yenerek play off yolunda önemli bir galibiyete daha imza attı.

A+A-

Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi A Grubu Takımlarından Kayapınar Belediyespor, AS Kadirlispor engelini 78-63’lük sonuçla geçerek, hem zirve yarışında hem de play off yolunda önemli bir engeli geçti. Kayapınar Belediyesi Kadın Basketbol Antrenörü Murat Alcan, haftayı çok önemli bir galibiyetle kapattıklarını söyledi. Alcan, grup lideri olan ve şampiyonluk hedefi belirleyen AS Kadirlispor’u yenerek, Diyarbakır’dan eli boş gönderdiklerini belirtti.

“LİGİN SEYRİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Kayapınar Belediyesi Kadın Basketbol Antrenörü Murat Alcan, AS kadirlispor maçı bizim play-off yolunda önemli maölarımızdan biri ile oynadıklarını bu maç ise büyük çekişmeye sahne olan karşılaşmada rakiplerinin yaptıkları hataları en iyi şekilde değerlendirerek sonuca gittiklerini kaydetti.

 “AS Kadirlispor karşılaşması hem bizi hem de zirve yarışını çok yakından ilgilendiren bir karşılaşmaydı. Bu nedenle müsabakaya çok iyi hazırlandık. Çalışmalarımızı sıkı bir şekilde gerçekleştirdik. Maça da kontrollü başladık. Oyun anlayışımızı sahaya yansıtarak, rakibimizin hatalarını iyi değerlendirdik. Oldukça zevkli geçen karşılaşmayı iyi bir skorla kazandık. Elde ettiğimiz galibiyetten dolayı çok mutluyuz. Bu galibiyet liglin seyrini önemli ölçüde değiştirdi. Artık geleceğe daha umutlu bakıyoruz.”

“GALİBİYET AVANTAJ OLDU”

Elde edilen galibiyetin hem play off hem de liderlik için büyük bir avantaj sağladığını ifade eden Alcan, konuşmasını şöyle sürdürdü:“AS Kadirlispor galibiyetiyle liderlik yarışında iddialı duruma geldik. Ayrıca elde edilen galibiyetle play off hedefimizde ciddi bir avantaj elde ettik. Yani her açıdan çok önemli bir galibiyete imza attık.”Ancak, kendilerine destek veren ve her zaman yanlarında olan Kayapınar Belediye Başkan ve Kayapınar Kaymakamı Dr. Ozan Balcı’ya çok teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.