1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar engellileri unutmadı
Kayapınar engellileri unutmadı

Kayapınar engellileri unutmadı

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yapılaşmanın tamamlandığı bölgelerde kaldırım çalışması başlattı. Görme engellileri için iz bantları kullanılan çalışmayla 50 bin metrekare kaldırım çalışması yapılacak.

A+A-

Kayapınar Belediyesi alt yapısı tamamlanan yeni yerleşim bölgelerinde kaldırım çalışması başlattı. Mahabat Bulvarı alt kesimi,3. Sanayi ve Tekel bölgelerinde yoğunlaşan çalışmalar Ekim ayı sonunda tamamlanması planlanmakta. Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan yardımcıları Servet Yılmaz ve İhsan Avcı kaldırım çalışmaları yapılan bölgeleri gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, “ Yeni yerleşim bölgelerinde kaldırım çalışması başlattık. Ekim ayı sonunda tamamlanması planladığımız çalışmayla 50 bin metrekare kaldırım yapacağız. Belediye olarak yaptığımız alt yapı ve üst yapı çalışmalarında halkın daha konforlu, kaliteli ve estetik açıdan her yaştan insanımız ve özellikle engellilerin kullanabileceği özellikle kaldırımların yapılmasına özen gösterdik. Yaptığımız kaldırımlarda görme engelliler için 8 bin metrekare iz bantları oluşturduk. Görme engelleler için yaptığımız kaldırımların ebatları hesaplandığında yaklaşık 20 km çalışma yapılmıştır, Bu uygulamayla görme engeliler için büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Kaldırım yaptığımız bu bölgelerde büyükşehir belediyesiyle birlikte alt yapı sorunlarını çözmüştük. Kaldırım tamamlanması sonrası yolların asfaltlanmasıyla ulaşımda büyük kalaylıklar halkımıza sağlayacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT