1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Cezaevi Yolu 10 km Kısaldı
Kayapınar Cezaevi Yolu 10 km Kısaldı

Kayapınar Cezaevi Yolu 10 km Kısaldı

Kayapınar ilçe Belediyesi'nce Talaytepe köyünde başlatılan yol çalışmaları tamamlandı.

A+A-
Image
Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Talaytepe köyünde başlattılan yol çalışmaları tamamlandı. Köy yollarının yapılmasının yanı sıra, Talaytepe Köyü ile D Tipi Cezaevi  yolunun yapılması, Diyarbakır D Tipi Cezaevi yolunu da 10 kilometre kısalttı.
 
Kayapınar Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından 15 günlük bir çalışmayla Talaytepe Köyünde yol açma çalışması yapıldı. Köy içindeki yollarının yanı sıra, Talaytepe Köyü ile D Tipi Cezaevi arasında 1.5 kilometrelik yeni yol da açıldı. Kayapınar Belediyesi’nin 10 iş makinesıyla birlikte sürdürdüğü çalışmada,  42 bin m3 dağ malzemesi ile stabilize de kullanıldı.Çalışmaların yürütüldüğü Talaytepe köyünü ziyaret eden Kayapınar Belediye Başkanı Zülküf Karatekin  köylüler ve Köy Muhtarı M. Emin Gün ile görüştü. Talaytepe köylüleri ile sohbet eden Karatekin,  Köy Muhtarı ve köylüler ile birlikte çalışmanın yürütüldüğü alanlarda incelemelerde de bulundu.
Gerçek boyutu görmek için tıklayınız
Çalışmalara ilişkin açıklama yapan Karatekin,  yönetime geldiği günden bu yana halka en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarına dikkat çekerek,” Yaklaşık iki yıldan bu yana yaptığımız program çerçevesinde köylerimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Daha önce  bir çok köyümüzün yol çalışması  tamamlandı. Eksik kalan bölgelerimizde yoğun bir tempo içerisinde çalışıyoruz” dedi.Temmuz ayı sonunda Talaytepe’de çalışmaların yoğunlaştığına dikkat çeken Karatekin şunları söyledi:  
Gerçek boyutu görmek için tıklayınız
“Köyümüzde yol çalışmaları tamamlanmak üzere.  Yine köyümüzün altında D Tipi cezaevi bulunmaktadır.  Bu yolun köyümüz ve Diyarbakır açısından önemli olduğunu düşünüyor. Talaytepe köy yolunun D Tipi Cezaevine bağlanması ile birlikte Diyarbakır-Cezaevi yolu 10 kilometre kısaldı.Birkaç güne kadar köyümüzün yol çalışması tamamlanacak. Ve Mahalleevimizin temelini atarak en kısa zamanda  hizmete açacağız” Köy Muhtarı M. Emin Gün yürütülen çalışmalar konusunda Karatekin ve belediye çalışanlarına teşekkür ederek şunları söyledi:“13 gündür köyümüzün içinde çalışma var. 10 yıl öncesine kadar bu köyde ne yol, ne elektrik, ne de su vardı. Kışın bu yollar geçilmez haldeydi. Eşeklerle  dahi geçilmiyordu. . Köyümüz belediyeye bağlanıp  mahalle olduktan sonra hizmet almaya başladık  Belediye  başkanımıza ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi