1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar Belediyespor’lu kadın atletler Avrupa şampiyonu
Kayapınar Belediyespor’lu kadın atletler Avrupa şampiyonu

Kayapınar Belediyespor’lu kadın atletler Avrupa şampiyonu

Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan yıldızlar Avrupa Atletizmi Şampiyonası’nda Kayapınar Belediye Spor sporcuları Meryem Bekmez Avrupa şampiyonu olurken, aynı yarışlarda Ayşe Tekdal ikinci oldu. Atletlerin yeni hedefi Dünya şampiyonası ve Olimpiyatlar.

A+A-

Kayapınar Belediyespor’lu kadın atletlerin uluslararası yarışlardaki başarıları devam ediyor. 14 Temmuz tarihinde Gürcistan’ın Tiflis kentinde yapılan yıldızlar Avrupa Atletizmi Şampiyonası’nda Kayapınar Belediye Spor sporcuları Meryem Bekmez 5 km final yarışlarında rakiplerini geride bırakarak Avrupa şampiyonu oldu. Aynı yarışlarda takım arkadaşı Ayşe Tekdal ise ikinci oldu. 

Hedef Dünya şampiyonası ve Olimpiyatlar

Kadın atletlerin hocası Azize Özbey, “  Şampiyona yoğun çaba ve emekle hazırlandık. Bu emeğin sonucu başarılı olduk. Bu başarıda desteğini esirgemeyen belediye eş başkanlarımıza kulüp yönetimine teşekkür ediyoruz.  Bu başarıda belediyemizin kente kazandırdığı spor tesisinde düzenli yaptığımız çalışmaların büyük bir katkısı oldu. Sporcularımızın yeni hedefi Dünya şampiyonası ve Olimpiyatlardır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT