1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kayapınar Belediyespor'dan spor şenliği
Kayapınar Belediyespor'dan spor şenliği

Kayapınar Belediyespor'dan spor şenliği

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi, Mezopotamya Gençlik Araştırma Merkezi Derneği (MEGAM-DER) ve Dicle Üniversitesi Öğrenci Derneği (DÜÖ-DER) tarafından ortaklaşa düzenlenen 1. Üniversiteli Gençlerarası Spor Turnuvası, açılış maçlarıyla b

A+A-

Futbol, basketbol, masa tenisi, kort tenisi, hentbol ve voleybol branşlarında yapılacak maçlarda toplam bin 500 öğrenci mücadele edecek. Bir hafta sürecek etkinlikte turnuvaya katılan tüm sporcuların malzemeleri Kayapınar Belediyesi tarafından karşılandı.

Kayapınar Belediyesi Amed Spor Kompleksi'nde başlayan turnuvanın açılışına Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Arşimet, Kayapınar Spor Kulübü Başkanı İhsan Avcı, meclis üyeleri, Mahsum Karaoğlan'ın ailesi ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanı Fatma Arşimet, Karaoğlan ile aynı olayda hayatını kaybeden Mustafa Dağ'ın özgürlük ve barış için bedel ödediğini söyledi. Mahsum Karaoğlan'ın ailesi adına konuşan baba Abdurrahman Karaoğlan da, “Gençlerin gözlerindeki ışıltıyı görünce söyleyecek sözüm yok. Bu turnuvada yer alan gençlerin Mahsum'dan bir farkı yok, sizleri görünce söyleyecek söz de bulamıyorum“ ifadelerini kullandı.

(HA-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT