1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'nin kurslarıyla meslek sahibi oldular
Kayapınar Belediyesi'nin kurslarıyla meslek sahibi oldular

Kayapınar Belediyesi'nin kurslarıyla meslek sahibi oldular

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde engellilere yönelik verilen takı-tasarım kursuna başarıyla tamamlayan kursiyerler yaptıkları takı tasarımlarıyla aile bütçelerine katkı sunuyorlar.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi'nde engellilerin meslek edinmeleri açılan kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler meslek sahibi oldular.
 
Merkezde verilen takı-tasarım kursunu tamamlayan 6 kursiyer yaptıkları takı ve nikâh şekerleriyle aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Takı ve nikâh şekeri tasarlayan kursiyerleri Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Fatma Arşimet, Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan ve meclis üyeleri ziyaret ettiler. 
 
Belediye olarak kurslara katılanların meslek sahibi olmasının aracı olmanın kendilerini için büyük bir sevinç olduğunu belirten Eş Belediye Başkanı Fatma Arşimet, “ Arkadaşlarımızın kursları başarıyla tamamlayıp şimdi nikâh şekeri ve takı tasarımı yaparak aile bütçelerine katkı sunuyorlar. Kendileri için nikâh salonumuzda stant açarak nikâh şekerlerinin satışında kolaylık sağlayacağız.  Önemli olan engelli zihniyetlerin yarattığı engelleri ortadan kaldırmak ve yaşamı her kes için daya güzel yapmak için çalışmalarımız her zaman önceliğimiz olacaktır “ şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT