1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden Sur’dan göç eden 800 aileye yardım
Kayapınar Belediyesi’nden Sur’dan göç eden 800 aileye yardım

Kayapınar Belediyesi’nden Sur’dan göç eden 800 aileye yardım

Kayapınar Belediyesi abluka ve çatışmaların devam ettiği Sur ilçesinden çıkmak zorunda kalan 800 aileye yaptığı gıda yardımı ardından, ailelere yorgan, battaniye ve yastık yardımında bulundu.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde devam eden abluka ve çatışmalardan dolayı göç etmek zorunda kalarak Kayapınar İlçesi’ne yerleşen ailelerin sorunlarının giderilmesi için Kayapınar Belediyesi’nin başlattığı yardım çalışmaları devam ediyor. 800 aileye içinde temel gıda maddesi bulunun yardımları ulaştıran belediye, aynı ailelere yorgan, battaniye ve yastık yardımında bulundu.


Belediye tarafından yapılan açıklamada, “ Sur ilçesinden göç etmek zorunda kalan 800 aileye içinde un, şeker, çay, pirinç, makarna, yağ ve diğer temel malzemelerin bulunduğu paketler dağıtıldı. Ayrıca bu ailelerimizden çocuk maması ve çocuk bezi ihtiyacı olanların ihtiyaçları karşılandı. Son olarak ailelerimizin ihtiyaçları olan yorgan, battaniye ve yastık yardımında bulunduk” denildi. Belediye ailelere ikinci gıda yardımı dağıtımının önümüzdeki günlerde yapılacağını belirterek, yardımların devam edeceği belirtildi.


 

HABERE YORUM KAT