1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden Sur ve Bağlar’a gıda yardımı
Kayapınar Belediyesi’nden Sur ve Bağlar’a gıda yardımı

Kayapınar Belediyesi’nden Sur ve Bağlar’a gıda yardımı

Kayapınar Belediyesi sokağa çıkma yasakları sonrası büyük yıkımların yaşandığı Sur ve Bağlar halkıyla dayanışma amacıyla 49 ton temel gıda maddesiyle başlatılan yardım kampanyasına kattı sundu.

A+A-

Kayapınar Belediyesi sokağa çıkma yasakların uygulandığı ilçelere yönelik yardım kampanyaları devam ediyor. Cizre İlçesi’ne 4 kamyon,1 tır, İdil İlçesi’ne 1 tır temel gıda maddesi ulaştıran Kayapınar Belediyesi Sur ve Bağlar halkıyla dayanışma amacıyla 49 ton temel gıda maddesiyle başlatılan yardım kampanyasına kattı sundu.  

 

Kayapınar Belediye Eş Başkanı M. Ali Aydın,“ Kayapınar belediyesi olarak başlattığımız yardım seferberlik devam ediyor. Son bir haftada Cizre ve İdil halkına 2 tır ve 4 kamyon temel gıda maddesi gönderdik. Şimdide Sur halkı için 33 ton, Bağlar halkı içinde 16 ton temel gıda maddesini halkımıza dağıtılması için belediyelerimize gönderdik. Coğrafyamızda çatışmalardan kaynaklı zorlukları ve uğradıkları haksızlığı tüm insanlık vicdanen bunu kabul etmeyeceklerdir. Bizler halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.


Barış kazanacaktır


Tüm duyarlı kesimlerin seferber olması gerektiğini belirten Aydın, “ İktidarın faşizan politikalarıyla tankla topla yerle bir ettiği coğrafyalarımızın kadım halklarına el uzatma günü bu gündür. Her kesin bu zorlu günlerde, demokrasi adına ağır bedeller ödeyen halkımıza mutlaka desteklerini sunmalılar. Bu demokrasi dayanışması halklarımıza barışı ve demokrasi ve özgürlüğü getirecektir. Biz bu bedelleri yüz yıldır ödüyoruz ve ödemeye devam edeceğiz. Ama asla geri adım atmayacağız. Ortadoğu halklarına mutlaka barışı getireceğiz. Demokratik bir yaşam yakındır. Bu çalışmayı fedakârlıklarla yürüten tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT