1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi'nden köylere yol hizmeti
Kayapınar Belediyesi'nden köylere yol hizmeti

Kayapınar Belediyesi'nden köylere yol hizmeti

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yeni büyükşehir yasasıyla sorumluluk alanına giren köylerde kış aylarında ulaşımda sorun yaşanmaması için yol yapım çalışması yaptı.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yeni büyükşehir belediye yasasıyla belediye bağlanan köylerde ulaşımda sorun yaşanmaması için Hatipoğlu, Güleçoba, Estentapa ve Cumhuriyet köyleri ile bağlı mezralarda yol çalışması yaptı.

Konu hakkında açıklama yapan Fen İleri Müdürü Fırat Gündüz,” Yeni yasayla belediyemize bağlanan köylerde yaptığımız incelemelerde acil yol ihtiyacı olan köylerde yol yapım çalışmaları yaptık. Bu amaçla bu günü kadar hizmet götürülmeyen ve özellikle kış aylarında ulaşımda büyük sorun yaşayan dört köy ile bağlı mezraların yollarına mucur dökümü ve sıkıştırması yaptık.

Bu yerleşim yerlerinin kent merkezi ile bağlantıları ve köy içindeki evlerin arasındaki yolların tamamını yaptık. Bu köylerimiz bu kış ulaşımda sorun yaşamayacaklar “ şeklinde konuştu. Köy ve bağlı mezralardaki yol yapım çalışması bir aylık çalışma sonucu tamamlandı.

HABERE YORUM KAT