1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kayapınar Belediyesi’nden Köy Pazarı projesi
Kayapınar Belediyesi’nden Köy Pazarı projesi

Kayapınar Belediyesi’nden Köy Pazarı projesi

Kayapınar Belediyesi köylülerin ürettikleri ürünlerin aracı olmadan halka ulaşması için 8 bin metrekare kapalı alana sahip Köy Pazarı satış alanı inşaatına başladı. Pazarda haftanın belirli günlerinde kadınlar ürettiği ürünleri satacak.

A+A-

Kayapınar Belediyesi köylülerin, kadınların ve ürettikleri ürünleri halka satma konusunda pazar sorunu yaşayanların ürünlerini aracı olmadan satmaları için Köy Pazarı projesini yaşama geçiriyor.

Kayapınar Belediyesi Eşbaşkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet ve Başkan Yardımcısı Nihat Salmış inşaat bölgesine giderek çalışma hakkında bilgi aldılar.
Büyük emek sarf ederek ürettikleri ürünleri satma konusunda sorun yaşayanların ürünlerini aracı olmadan satacakları bir satış yeri amaçladıklarını belirten Eş Belediye Başkan M. Ali Aydın, “ Haftanın belirli günlerinde köylerimizde üretilen sebze ve meyvelerin bu pazarda alıcılara ulaşmasını sağlayacağız. Aracıları ortadan kaldırarak halka ucuz ve doğal ürün ulaşmasını sağlayacaktır. Yine köylülerimiz tarafından üretilen kurutulmuş ürünlerin bu pazarda halka buluşması sağlanacaktır. Bu projeyle köylüler ürünlerini gerçek fiyatıyla satış imkânı bulacak, halkımızda daha ucuz ürüne ulaşabilecek. Küçük üretici köylülerin ürünlerini satma imkânı sağladığımızda tarımsal üretimi artacak ve yeni istihdam alanları çoğalacaktır” şeklinde.


Kadın emekçileri unutmadık


Haftanın belirli günlerinde kadınlarımızın ürettiği ürünlerini satabilecekleri pazarda olacak. Aile ekonomisine katkı sunmak isteyen kadınlarımızın ürettiği ürünlerin satabilmeleri için büyük bir imkân sağlayacaktır.  Bu proje aynı şekilde doğal ve organik ürünlerin alıcıya ulaşması konusunda üreticiden tüketiciye ulaşılabilir bir yer olacaktır. Kentimize sebze ve meyvenin çoğu dışardan geldiğinden maliyeti yüksek oluyor.  Bu pazarlar aracıları ortadan kaldırıp doğal ürünleri halka daha ucuz ulaştırmayı hedeflemekteyiz” 

 

HABERE YORUM KAT